שתף קטע נבחר

שרון ערך גיבושון לח"כים שבדרך

50 הראשונים ברשימת הליכוד התארחו במעונו הרשמי של רה"מ. "יש כאן חלק שאני מכיר וחלק שאני לא מכיר", אמר להם שרון, וזכה לנשיקה מרוחמה אברהם. לא כולם היו מרוצים: צחי הנגבי זעם על שנותר ללא תפקיד במטה הבחירות

ראש הממשלה כינס הערב (ה') את חברי כנסת המיועדים של הליכוד, לאירוע שזכה על ידי כמה מהמשתתפים לכינוי: "הגיבושון של שרון". השרים, חברי הכנסת וחברי הכנסת המיועדים, הגיעו למעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים. שרון קיבל את פניהם בדברים קצרים, ואמר, כשהוא מביט על הפנים החדשות ברשימת הליכוד: "יש כאן חלק שאני מכיר וחלק שאני לא מכיר".
תחילה הוזמנו לאירוע רק 40 הראשונים ברשימה, אבל חברי העשיריה החמישית הביעו התמרמרות וטענו ש"מדובר בצפי נמוך מדי ליום הבחירות". לבסוף הורשו גם אנשי העשיריה החמישית להשתתף בחגיגה.
המשתתפים שמעו סקירות של השרים הבכירים על תחומי משרדיהם. שר האוצר סילבן שלום הסביר להם על הצורך להעביר את תקציב המדינה בהקדם. ואילו שר הביטחון שאול מופז נשא דברים על המאבק מול הפלסטינים ועל הקמת גדר ההפרדה.
עו"ד רוני בראון, אחד מחברי הכנסת המיועדים, התעניין יותר בשאלת המועד של המתקפה האמריקנית על עיראק. מופז השיב לו ש"האמריקנים לא אוהבים שישראל מדברת על התוכניות שלהם". הוא הוסיף שגם אם היה יודע על התאריך, לא היה מפרסם אותו ברבים.
שר החוץ בנימין נתניהו סיפר על המאמצים של משרדו "לשמור את ארה"ב לצדנו". קודם לכן אמר באירוע של משרד החוץ כי "מאז ה-11 בספטמבר ישראל לא נלחמת לבד בטרור. האמריקנים נלחמים גם נגד מטרות של אותם משטרי טרור".
נתניהו הוסיף כי "משרד החוץ של היום צריך פחות להתגונן ולהצטדק ויותר להציג טיעונים".
בתום האירוע חברי הכנסת החדשים מיהרו לעמוד בתור כדי להצטלם עם ראש הממשלה. תקרית משעשעת נרשמה כאשר רוחמה אברהם, חברת הכנסת המיועדת, נישקה את ראש הממשלה, שנראה לדברי כמה מהמשתתפים מופתע ואפילו נבוך.
מיכאל רצון, שנבחר למקום ה-21 ברשימת הליכוד, אמר ל- ynetבתום 'הגיבושון': "לגיבוש הגיעו 50 מועמדים להיכנס לכנסת. בדרך כלל בגיבוש לא כולם מגיעים לקו הסיום. אני מקווה שכמה שיותר חברים יצליחו להגיע אליו".

הנגבי נותר ללא תפקיד במטה הבחירות

לא כולם היו שבעי רצון בגיבושון. השר צחי הנגבי זעם על שנותר ללא תפקיד במטה הבחירות.
הנגבי כעס על כך שאנשי שרון הציעו לו תפקיד שולי יחסית, של ראש מטה יום הבחירות. זאת, למרות מיקומו הגבוה בפריימריס (מקום ראשון).
הנגבי שאף תחילה לקבל את תפקיד ראש מטה הבחירות, אותו קיבל אהוד אולמרט. לאחר מכן ביקש הנגבי לקבל את תפקיד ראש מטה ההסברה, שכבר יועד ללימור לבנת. אנשי שרון הציעו לו לפיכך את תפקיד ראש מטה יום הבחירות, אולם הוא סירב. בעקבות זאת, העבירו אנשיו של ראש הממשלה את ההצעה לשר דני נווה, שקיבל אותה מיד.
גורמים בסביבת ראש הממשלה אמרו כי "מטה יום הבחירות הוא המטה הכי גדול עם התקציב הגדול ביותר. מי שלא רוצה להתגייס למלחמה הזאת לא מוכרח. נווה יעשה את התפקיד מצויין".
בהתייחסם לרצונו של הנגבי לשמש כיו"ר מטה ההסברה, אמרו בסביבתו של שרון, "אף אחד לא יכול להיות יותר לימור מלימור" והוסיפו: "יש אנשים שיודעים להתגייס מיד בעת הצורך. לאור העובדה שהנגבי לא התגייס, נראה שיהיה לו יותר זמן לעסוק בתקופה הזאת בענייני משרדו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. נשיקה מרוחמה
צילום: רויטרס
מומלצים