שתף קטע נבחר

29 מפלגות יתמודדו בבחירות לכנסת ה-16

בתום המועד להגשת הרשימות התברר כי 13 רשימות חדשות ו-16 ותיקות יתחרו על אמון הבוחר. נציגי ש"ס הגיעו עם הרשימה רק דקות ספורות לפני המועד, ואת ההפתעה סיפקו נציגי "גשר" ו"המרכז" ששוב נרשמו בועדת הבחירות

29 מפלגות יתמודדו בבחירות, כך התברר הלילה (יום ו') בתום המועד להגשת הרשימות לכנסת ה-16. 13 מהמפלגות שנרשמו לבחירות - חדשות.
יום ארוך עבר על חברי ועדת הבחירות המרכזית, ובמהלכו התייצבו בפניהם נציגי המפלגות השונות והציגו את רשימותיהם. את ההצגה גנבו, כמובן, אנשי ש"ס שהגיעו רק דקות ספורות לפני חצות, כשהם מצויידים ברשימותיהם.
בשעות הערב הגיעו בזה אחר זה נציגי 18 מפלגות, ביניהן העבודה, הליכוד, ש"ס, צומת, מרצ, עם אחד, חד"ש, יהדות התורה, המפד"ל, ישראל אחרת ועוד מספר רשימות חדשות. אתמול נרשמו 11 מפלגות, בהן: ישראל בעליה, הירוקים, עלה ירוק, ו"אהבת ישראל" - רשימתו של הרב כדורי.
את ההפתעה סיפקו נציגי מפלגות "גשר" ו"המרכז", שנרשמו בועדת הבחירות המרכזית. נציגי "גשר" אמרו כי בכוונתם להחיות את המפלגה, אותה עזב ח"כ דוד לוי, רק לפני זמן קצר כששב לליכוד. ב"גשר" ציינו כי בכוונתם לחדש את הפעילות של המפלגה, אולם לא בהכרח לרוץ לכנסת. הרשימה האחרונה שנרשמה היא מפלגת "המרכז" שגם כן מבקשת לקום לתחיה ולשוב לפעילות פרלמנטרית ופוליטית.
עוד מפלגה טרייה, שנרשמה היא "להבה" - רשימה שהוקמה לפני כשלושה שבועות, ומטרתה המוצהרת היא שיוויון הזדמנויות בחברה. במפלגה נציגי מובטלים, משפחות חד הוריות וקשישים. בראש הרשימה עומד אבי עובדיה מתנועת "תנו לעבוד בכבוד", ובין ראשיה מוטי אשכנזי וחיים אסא, שהיה בעבר יועצו של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל.
בתום היום המייגע, והמגעים עם נציגי המפלגות אמר יו"ר ועדת הבחירות, השופט חשין, כי "אני מתגעגע לבית המשפט העליון. לא הייתי רוצה להיות פה לא חבר כנסת, ולא שר".
הרשימות על פי סדר הרישום שלהן:
חירות
עלה ירוק
ארגון הפעולה הדמוקרטי
זעם – צדק חברתי
הירוקים
מורשת אבות
מפלגת זכויות הגבר במשפחה – רע"ש
לידר
ישראל בעליה
אהבת ישראל
בל"ד
מפלגת ישראל אחרת – כי נשבר מהפוליטיקאים
המפד"ל – המפלגה הדתית הלאומית
אזרח ומדינה
הליכוד – עם אריאל שרון לראשות הממשלה
שינוי – מפלגת החילונים ומעמד הביניים
העבודה – מימד, בראשות מצנע
הרשימה הערבית המאוחדת
עם אחד בראשות עמיר פרץ
מר"צ – הבחירה הדמוקרטית, שח"ר
להבה
גשר
חד"ש – תע"ל
צומת – התנועה לציונות מתחדשת
מפלגת האחדות הלאומית המתקדמת בראשות האשם מחמיד
יהדות התורה אגודת ישראל ודגל התורה
האיחוד הלאומי ישראל ביתנו – מולדת – תקומה
ש"ס
מפלגת המרכז

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הכנסת. המירוץ החל
צילום: זום 77
ארכיון ידיעות אחרונות
השופט חשין. "מתגעגע לבית המשפט העליון"
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים