שתף קטע נבחר

קמפיין העבודה והליכוד: היריב מושחת

בעקבות חקירת החשדות בליכוד, החליטו בעבודה להתמקד בקמפיין על "השחיתות במפלגה". בין הסיסמאות הנבחנות: "הצבעת שרון – קיבלת אלפרון". בליכוד מתכוונים להשיב באותה מטבע, ולהציג את "הקשר המפוקפק של מצנע לאילי ההון, ואת השחיתות של בכירי העבודה"

בעקבות הפריימריס בליכוד השבוע, מהם עלה חשד לקניית קולות חברי מרכז על ידי המתמודדים השונים, הוחלט בסוף השבוע על ידי הצוות האסטרטגי של העבודה לפתוח בקמפיין נגטיבי בנושא ולהעלות את "השחיתות בליכוד" לכותרות.
הצוות האסטרטגי עליו נמנים הח"כים חיים רמון, אופיר פינס והפירסומאי בני כהן, החליטו לאחר כמה התייעצויות לפתוח במסע פירסום שיצמיד לליכוד תווית מושחתת על רקע חקירת המשטרה הנוכחית. הסיסמאות שנבחנות כעת הן: "הצבעת שרון – קיבלת אלפרון"; "בחירת שרון – דריסת רגל לעולם התחתון".
מסרים אלה, אומרים בעבודה, מחזקים את קו ההסברה שמחדד את ההבדלים בין אנשי ליכוד מסויימים שממעשיהם עולה חשד לריח רע, לבין יו"ר העבודה עמרם מצנע שהוא אדם ישר, "אחד שלא דבק בו רבב".
במפלגת העבודה, הסובלת עד כה מנחיתות בולטת בסקרים, נעשים מאמצים לזהות כל חולשה אצל היריב שתביא לשינוי מגמה ותקפיץ את התמיכה בעבודה. בסוף השבוע היה נדמה שם שזיהו מיצמוץ ראשון, כאשר הליכוד החליט לבחון את שיטת הבחירות במרכז ומינה את השר מאיר שיטרית לבחון שיטות נוספות לבחירת הרשימה.
"הסכנה בגורמים עברייניים שיכניסו נציגים לכנסת", מסביר מזכ"ל העבודה אופיר פינס, "היא בכך שיגרמו לשרים ולחברי כנסת להיות נתונים תחת השפעתם, וזה חייב להדיר שינה מכל אחד מאיתנו שרוצה להמשיך ולחיות במדינת חוק".

הליכוד: "מצנע - עבודה עברית בעיניים"

בעקבות מידע ראשוני על הקו התעמולתי בו מתכוונת לנקוט מפלגת העבודה, בליכוד החליטו לבנות קמפיין נגדי שהמסר העיקרי בו ניסיון לתקוף את העבודה באותו הנושא. לפי הקמפיין, אם בליכוד מדובר בחשדות המכוונים נגד אנשי מרכז אשר יבדקו על ידי המשטרה, והשחיתויות לכאורה הן ב"ספסלים האחוריים" בלבד, "הרי שבמפלגת העבודה השחיתות נמצאת בקדמת הבמה, בקרב צמרת המפלגה".
בצוות הקמפיין של שרון אומרים כי "אם כבר הנושא הועלה על ידי מפלגת העבודה, רצינו להראות שהשחיתות בעבודה נמצאת בתוך השמנה והסלתא של המפלגה, בעשירייה הראשונה, ולא רק בספסלים האחוריים כפי שמנסים להציג את המצב בליכוד".
עוד מוסיפים במטה כי "מבחינתנו היה עדיף לא להיכנס לזה, אך מכיוון שכך, זה יהיה קמפיין כואב. לא נמתין עד שידורי התעמולה, נצא עם החומר כבר בשבוע הקרוב".
בסוף השבוע הכין צוות הקמפיין של שרון חומר לתשדירי תעמולה ולמודעות בעיתונים. המודעות יפורסמו מיום ג' בעיתונים, ותשדירי התעמולה יעלו לאקרנים רק שלושה שבועות לפני הבחירות.
להלן כמה מהתכנים הבולטים בקמפיין:
"מצנע - עבודה עברית בעיניים". מדובר בתשדיר דמוי סרט דוקמנטרי שינסה להציג 52 שנות שחיתות במערך. בתשדיר יככבו כל בכירי העבודה, ביניהם גם בכירי ההסתדרות.
תשדיר נוסף, שמכונה "הנבחרת" ויפורסם כמודעה בעיתונים תחילה, יציג את מצנע וקשריו מעוררי סימני השאלה לאילי הון. התשדיר יתבסס על כתבות בעיתונות מקומית בחיפה וינסה להציג חשדות למתן טובות הנאה לקבלנים.
כותרת נוספת שתלווה את הפרסום תהיה: "דברים שכל חיפאי יודע ומצנע מנסה להסתיר". בנוסף, מתכוונים בצוות של שרון להזכיר את חשבון הדולרים של מצנע שנפתח למימון הפריימריס, נושא שעדיין נמצא בחקירה. זאת, מתוך רמיזה לחשבון הדולרים של לאה רבין בזמנו.
כותרת נוספת: "מה לא עושים בשביל להיות חבר של ערפאת". בהקשר הזה יוזכרו קשריהם הענפים של ראשי מפלגת העבודה בשמונה השנים האחרונות עם יוסי גינוסר וערפאת. "מה הם ידעו ולמה הם שתקו", ישאלו חומרי התעמולה של הליכוד.

יתקפו גם את טריף והרצוג

בנוסף מתכוונים להשחיר בקמפיין את סאלח טריף ויצחק הרצוג. בצוות הקמפיין מתכוונים להביא בהרחבה ציטוטים מתוך כתב האישום נגד השר לשעבר סאלח טריף, בו יובלט כיצד היה שותף לכאורה במתן שוחד לפקיד בכיר במשרד הפנים כדי לספק אזרחות לתושב פלסטיני.
כמו כן תוצג המעורבות של יצחק הרצוג בהעברת כספי קרן שנועדה לעזור לנזקקים לטובת עמותות ברק. בנושא זה יודגש כי המלצת המשטרה היתה להעמיד את הרצוג לדין.
צוות הקמפיין של שרון ינסה גם להשתמש בדבריהם של פואד ובורג על השחיתויות במפלגת העבודה במהלך ההתמודדות ביניהם על תפקיד היו"ר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
מצנע. "לא דבק בו רבב"
צילום: חיים זיו
צילום: רויטרס
שרון. "רק בספסלים האחוריים"
צילום: רויטרס
מומלצים