שתף קטע נבחר

שיטת לימוד חדשנית בראשל"צ

השיטה החדשנית, שנועדה לארגן את לימודי המתמטיקה ולהתאימם לרמתו של כל תלמיד, מיושמת בשכונת קרית ראשון וכרמים

שיטת לימוד חדשנית למתמטיקה 'הי סקילס' נלמדת במרכזים הקהילתיים של שכונת קרית ראשון וכרמים בראשון לציון. מנכ"לית החברה ומפיצת השיטה, דפנה מלר, אומרת כי השיטה מתבססת על עקרונות לימוד שפותחו במזרח הרחוק ובמזרח אירופה ומיושמת כיום כתוספת לתוכנית הלימודים גם בארה"ב ובקנדה.
"נקודת המוצא היא שהמתמטיקה בנויה מרצף היררכי של שלבים ותתי שלבים. שליטה בכל שלב ברצף היא תנאי הכרחי ללימוד השלב הבא. תלמיד המתחיל ללמוד במרכזים עובר אבחון ראשוני בעזרת מחשב, הבודק את יכולתו של הילד ב- 1,200 רמות של חשבון הכוללות את כל החומר הלימודי עד כיתה ו'. לאחר האבחון יודע המדריך במרכז לאיזה שלב הגיע הילד ומשם ממשיכים. הילדים מתבקשים להקדיש לתרגול עשר דקות כל יום" אומרת מלר.
שיטה מנסה לספק לתלמידים בדיוק את מה שחסר להם במערכת החינוך הישראלית: זמן תרגול והתאמה אישית של שלבי הלימוד לקצב הקליטה של התלמיד. מלר מספרת שהתוודעה לשיטה כששהתה בשליחות בקנדה עם משפחתה, בזמן שילדיה היו צריכים להדביק כמות גדולה של חומר במתמטיקה כדי להתאים לרמה שנלמדה בכיתת הגיל שלהם. "אי אפשר להאשים את המורים משום שהקצאת השעות לא מאפשרת להם מעקב צמוד אחרי כל ילד".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התאמה אישית של קצב הלימוד ליכולות התלמיד
מומלצים