שתף קטע נבחר

אבו עלא דרש מסולאנה לקדם את "מפת הדרכים"

יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית עורך סיור באירופה "במאמץ לשכנע את האיחוד לסכל את נסיונות הדחייה של ארה"ב וישראל למפת הדרכים". הרשות: על ישראל לסגת מבית לחם עד חג המולד

יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, נפגש היום (א') בבריסל עם הממונה על יחסי החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה. זאת, במסגרת מאמצי הרשות לשכנע את האיחוד האירופי לתמוך בתוכנית "מפת הדרכים" האמריקנית.
פגישתו עם סולאנה היא בהמשך לסיור באירופה שמקיים אבו עלא במאמץ לשכנע את האיחוד לסכל את ניסיונות הדחייה של ארה"ב וישראל למפת הדרכים, שאמורה לעלות לדיון בפגישת הרביעייה ביום שישי הקרוב.
בעקבות פניית ישראל החליטה ארה"ב להמליץ לרביעייה, הכוללת מלבד ארה"ב גם את האיחוד האירופי, רוסיה והאו"ם, לדחות את הדיון במפת הדרכים עד לאחר הבחירות בישראל.
אבו עלא ביקש מסולאנה את מה שביקש מנציגים אירופים נוספים עמם נפגש: "לא להיכנע ללחצי ארה"ב וישראל ולפעול לאימוץ מפת הדרכים; להתחייב ליישומה המיידי והמלא על כל סעיפיה, תוך אימוץ לוח זמנים שיביא בסופו של דבר להקמת מדינה פלסטינית בשנת 2005. זאת, כפי שקובעת תוכנית מפת הדרכים המקורית".
אבו עלא אמר לסולאנה כי "מדיניות ישראל התוקפנית, ובמיוחד המשך הרחבת ההתנחלויות הבלתי חוקיות, היא המכשול בפני השלום ובפני הסיכוי לחידוש ההידברות בין שני הצדדים".
יו"ר המועצה המחוקקת קרא לאירופים "ללחוץ על ישראל להפסיק את כל הרחבות ההתנחלויות; להפסיק את הפקעת האדמות הפלסטיניות וסלילת דרכים עוקפות שגוזלות אדמה פלסטינית".
אבו עלא שב והאשים את ישראל כי פעולותיה הצבאיות וכיבוש הערים הפלסטיניות גרמו להרס התשתיות הפלסטיניות ומונעות קיומן של בחירות ברשות. לדבריו, עם טנקים ישראליים ברחבי השטחים בלתי אפשרי לקיים בחירות חופשיות.

הרשות: לסגת מבית לחם לקראת חג המולד

גם הרשות קראה היום בישיבה השבועית של ההנהגה הפלסטינית שלא לדחות את יישום מפת הדרכים, למרות כמה הערות שיש לפלסטינים בנוגע לתוכנית עצמה. הרשות קראה בישיבתה לנסיגת כוחות צה"ל מהערים הפלסטיניות, ובראשן מהעיר בית לחם, כדי לאפשר את קיום חג המולד.
לדברי הרשות, המשך כיבוש בית לחם הוא התגרות מצד ישראל בדעת הקהל הבינלאומית שקוראת לנסיגת צה"ל מהעיר ולאפשר את קיום חג המולד.
הרשות הוסיפה כי החלטת ישראל שלא לאפשר לערפאת להגיע לעיר כדי להשתתף בחגיגות המולד היא הפרה של ההסכמים בין שני הצדדים ושל הסטטוס קוו בעיר.
הרשות גם התייחסה בישיבת הנהגתה לתוכנית הדמוקרטיזציה של מזכיר המדינה פאוול למזרח התיכון.
בהודעתה נאמר כי ההנהגה הפלסטינית היתה מצפה "שפאוול ידבר על הצורך בהפסקת הכיבוש הישראלי והמלחמה האכזרית של ממשלת ישראל נגד העם הפלסטיני, תוך פגיעה מתמשכת במקומות הקדושים לנוצרים ולמסלמים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
אבו עלא. "להפסיק התוקפנות"
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים