שתף קטע נבחר

רובינשטיין: למנוע מבשארה ומרזל להשתתף בבחירות

היועץ המשפטי שלח מכתב לועדת הבחירות המרכזית שבו הבהיר כי יש לאסור על בל"ד, מפלגתו של עזמי בשארה, להתמודד בבחירות בשל תמיכתה בטרור. במקביל, ייאסר על ברוך מרזל להתמודד כמספר 2 ברשימת "חירות"

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, העביר הערב (ג') לוועדת הבחירות המרכזית הנחיות הנוגעות לפסילתם של שני גורמים מהשתתפות בבחירות לכנסת: בל"ד, רשימתו של חבר הכנסת עזמי בשארה, וברוך מרזל, פעיל כך לשעבר, המופיע ברשימת "חירות".
רובינשטיין שיגר לוועדת הבחירות מכתב ובו ראיות הנוגעות לפעילותו מרזל, מועמד מספר 2 ברשימת חירות לכנסת (שבראשה עומד ח"כ מיכאל קליינר). "לפי חומר זה, יש לכאורה מקום שוועדת הבחירות תחליט למנוע ממרזל להשתתף לבחירות לכנסת", כותב היועץ, ומנמק את בקשתו בהתאם לסעיף האוסר על הסתה לגזענות.
במקביל, הבהיר רובינשטיין כי יגיש חוות דעת לגבי רשימת בל"ד, בראשות עזמי בשארה, שתמליץ לאסור עליה להשתתף בבחירות משום ש"יש במטרותיה ובמעשיה משום תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל, וכן שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".
יו"ר תנועת בל"ד, ח"כ עזמי בשארה, אמר בתגובה כי היועץ המשפטי לממשלה "כאדם דתי-לאומי מבקש באופן צבוע ונבזי להשוות בין כוחות דמוקרטיים וליברליים לכוחות אנטי דמוקרטיים ובין הגזענים לקורבנותיהם. לשמחתינו היועץ הוא לא בג"ץ", הבהיר בשארה, תוך רמז עבה שבכוונתו לערער לבית המשפט.
ואילו ברוך מרזל מסר ל-ynet: "הזינוק של מפלגת חירות מאז הצטרפותי גרם לרובינשטיין לאבד את עשתונותיו ולהתערב באופן בוטה בדמוקרטיה הישראלית. אנחנו יהודים - כאשר יענו אותנו, כן נרבה וכן נפרוץ". ממטה הבחירות של מפלגת חירות נמסר: "מביש שהיועץ המשפטי לממשלה העמיד בשורה אחת את ברוך מרזל, יהודי נאמן למדינתו ולעמו, יחד עם עזמי בשארה התומך בטרור".

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
בשארה. בחוץ?
צילום רויטרס
צילום גלי תיבון
מרזל. בחוץ?
צילום גלי תיבון
מומלצים