שתף קטע נבחר

שרנסקי: לא אצטרף לממשלת אחדות בראשות מצנע

לאחרונה הצטרפו כ-400 פורשי ליכוד לישראל בעלייה; "המפלגות הגדולות נזכרות בנו רק כשיש בחירות", אמרו; במרצ ובשינוי פותחים במסע בחירות ממוקד לדוברי הרוסית

כ-200 ממתפקדי הליכוד, עולים חדשים מחבר המדינות, פרשו באחרונה מהתנועה והודיעו על כוונתם להצטרף למפלגת ישראל בעלייה. נציגיהם נפגשו היום (ה') עם יו"ר ישראל בעלייה, נתן שרנסקי, ומסרו לו את טפסי ההתפקדות למפלגה.
"האמנתי שאוכל לשנות דברים בליכוד למען העולים אבל התאכזבתי", סיפר ל-ynet אלכסנדר חורוביץ', תושב אשקלון שעלה ארצה לפני שלוש שנים מביילרוס. לאחר שנת חברות בליכוד, החליט חורוביץ' בשבוע שעבר לפרוש ולהתפקד לישראל בעליה. "הגעתי למסקנה שהליכוד, ובאותה המידה גם יתר המפלגות הגדולות, לא צריכות את העולים ולא מוכנות לפעול עבורם. הם נזכרים בנו ורוצים את קולותינו רק כאשר יש בחירות".
לדבריו, ההחלטה על הצעד גמלה בליבו ובלב חבריו עוד בטרם נודע על החשדות למעשי השחיתות לכאורה בבחירות המקדימות בליכוד. "מפלגת עולים חזקה יכולה לשרת אותנו טוב יותר מכל מפלגה אחרת, ואני משוכנע שבקרוב יצטרפו עולים נוספים ממפלגות אחרות לישראל בעליה".
יצויין שזוהי קבוצה שניה של פורשי ליכוד שעורקת למפלגת העולים בתוך פחות מחודש ימים. לפני כשלושה שבועות, באירוע באשקלון, הצטרפו 201 פורשי ליכוד למפלגה, יחד עם 17 פעילים של ישראל ביתנו.

שרנסקי: לא אלך לאחדות בראשות מצנע

בפגישה הצהיר שרנסקי בפני מארחיו, שלא יצטרף לממשלת אחדות לאומית בראשות עמרם מצנע, זאת משום שהוא מתנגד לאידאולוגיה שמציגה מפלגת העבודה. לדבריו, על העבודה להיות מפלגה לאומית אחראית, ולא להצהיר כבר עכשיו שהיא לא הולכת לממשלת אחדות עם אריאל שרון והליכוד. עם זאת אמר שרנסקי שימליץ לשרון ללכת לממשלת אחדות במידה ויזכה בבחירות.
שרנסקי הוסיף ואמר: "אנו עדים לאחרונה לתופעה של נדידה מהליכוד לישראל בעלייה לאור מה שקורה בליכוד. ישראל בעליה מבוססת אמנם על קולות העולים ונאמנה להם, אך יש לנו עמדות לאומיות ברורות". בדבריו הזכיר שרנסקי מספר פעמים ביטויים כגון "שפיות" ו"ניקיון כפיים", ורמז שלהבדיל ממפלגת אחרות, בישראל בעלייה לא דבק כל רבב או חשד למעשים בלתי כשרים.

מרצ מבטיחה ביטחון

גם במרצ ובשינוי מחזרים אחר קולות העולים מחבר המדינות, ופתחו היום במסע הבחירות בשפה הרוסית.
מרצ, שחשפה היום את סדרת המודעות שבכוונתה לפרסם בעיתונות הרוסית, תמקד את המסרים שלה באפיקים השונים של הביטחון - הלאומי, החברתי והאזרחי. בראש המודעות מתנוססת הסיסמה "ביטחון, ביטחון ושוב ביטחון".
במרצ מסבירים שהכוונה היא שאי אפשר לתת לאזרחים ביטחון אישי ללא היפרדות מהפלסטינים והקמת גדר, אי אפשר לשפר את החוסן החברתי ללא רפורמה בביטוח הלאומי, ואי אפשר לדאוג לביטחון אזרחי ללא הפרדת דת ומדינה.
במפלגה אומרים שבחרו בנושאים אלה לאור סקרים שהצביעו עליהם כנושאים שמטרידים במידה הרבה ביותר את ציבור העולים. את המודעות חותמת הסיסמה "מרצ - כולנו ישראלים", שלדברי מנהלי מסע הבחירות מעבירה את המסר לפיו מרצ היא המפלגה היחידה שמציעה לעולים השתלבות כשווים במפלגה ישראלית ותיקה ולא סקטוריאלית.

שינוי: "המדינה זקוקה לשינויים"

גם בשינוי חשפו היום את סיסמת מסע הבחירות שפונה לדוברי הרוסית: "המדינה זקוקה לשינויים; לשלטון נחוץ שינוי". אנטולי מוטקין, מנהל מסע הבחירות של שינוי אמר: "שינוי היא מפלגה שתפורה על המגזר הרוסי. העולים כבר מיצו את עצמם במפלגות הסקטוריאליות. הם כבר ותיקים ורובם בישראל מעל לחמש שנים. אנחנו פונים אליהם ואומרים להם שנטפל בשתי בעיות שמטרידות אותם: הכפייה הדתית והשחיתות של המפלגות החרדיות. אנו אומרים להם שאנו נפעל בכנסת לשנות את המצב שבו הדתיים לא עובדים ולא משרתים בצבא".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
הזכיר "שפיות" ו"ניקיון כפיים". שרנסקי
צילום: גלי תיבון
מומלצים