שתף קטע נבחר

ערפאת ומשעל סיכמו: השיחות בין פתח לחמאס יתחדשו

דרג השיחות יעלה: את הפתח ייצג אבו מאזן, ואת החמאס ייצג חאלד משעל. בחמאס מתרעמים על כך שהפתח מציג את הפסקת הפיגועים כנושא המרכזי של השיחות

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, וראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, סיכמו בשיחת טלפון שקיימו לאחרונה על חידוש סבב השיחות בין הפתח לחמאס. שני האישים סיכמו שוועדת התיאום המשותפת לשתי התנועות תתכנס בעזה בהמשך השבוע, זאת לקראת סבב שיחות נוסף שיתקיים בין משלחות שתי התנועות בקהיר.
נראה שהשיחות בקהיר יתחדשו הפעם בדרג בכיר יותר: את הפתח צפוי לייצג האיש מספר 2 בתנועה ובאש"ף - אבו מאזן, בעוד שמשלחת החמאס צפויה לכלול את משעל עצמו, שלא השתתף בסבב הקודם בתחילת נובמבר.
בשיחה עם תחנת הטלוויזיה הקטארית "אל ג'זירה" האשים משעל גורמים פלסטינים בניסיון להכשיל את הדיאלוג בין החמאס לפתח. משעל לא ציין לאילו גורמים הוא מתכוון, אולם משיחות עם פעילי חמאס עולה שהם מאשימים בכירים ברשות הפלסטינית ובפתח, בכך שהם שבים ומציגים את הפסקת הפיגועים כנושא השיחות המרכזי בין שתי התנועות, בעוד שבחמאס מסרבים להגדיר את הפסקת הפיגועים כמטרה מרכזית.
אנשי החמאס שבים ואומרים כי הדיאלוג בין שתי התנועות הוא על איחוד השורות הפלסטיניות לקראת התמודדות אפשרית עם הסלמה ישראלית. בחמאס אומרים שהשיחות נועדו לעסוק באפשרות שהמתקפה האמריקנית תנוצל להסלמת הפעילות הצבאית הישראלית נגד הפלסטינים.
נראה שמשעל התכוון בדבריו גם לבכירים בפתח, שמתנגדים לדיאלוג בין שתי התנועות, בטענה שדיאלוג שכזה ממקם את החמאס בעמדה שווה עם הרשות הפלסטינית, בעוד שראוי, לדעתם, שהחמאס יכיר בסמכות השלטונית של הרשות הפלסטינית כגוף השלטון המרכזי בשטחים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
אבו מאזן. העלאת דרג השיחות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
משעל. מנסים להכשיל הדיאלוג
צילום: רויטרס
מומלצים