שתף קטע נבחר

בית לחם: החלו אירועי חג המולד, בלי ערפאת

אלפי נוצרים הגיעו למרות מזג האויר הקשה לרחבת כנסיית המולד כדי לציין את הולדתו של ישו. הפטריארך קרא לעם בישראל "לשים קץ לכיבוש שמעודדד את האלימות והטרור"

הלילה (יום ד') במזג אוויר גשום ועגמומי החלו אירועי חג המולד בכנסיית המולד בבית לחם. בדרשה במיסת חצות קרא הפטריארך הלטיני מישל סבח לישראל לשים קץ לכיבוש, "שכן הוא מעודד את האלימות והטרור". סבח קרא לעם בישראל למצוא מנהיגים בעלי חזון של שלום "והם יביאו את הביטחון הנדרש לישראלים וגם ביטחון, זכויות וחירות לפלסטינים".
הפטריארך הגיע לבית לחם בשיירה ארוכה מהעיר העתיקה בירושלים. עד לכניסה לבית-לחם, ליוותה את סבח שיירת פרשים של משטרת ישראל. לפני יציאתו, אמר הפטריארך לתחנת הטלוויזיה הסעודית MBC כי הוא סבור שערפאת יכול להוביל את הפלסטינים לשלום. סבח ביקש כנראה לתקן את הרושם והסערה שעוררו דבריו בשבוע שעבר, כאשר אמר שאם ערפאת והמנהיגים אינם מסוגלים להוביל לדרך השלום, עליהם לפנות את מקומם.

הנעדר: ערפאת

צה"ל נערך בפאתי בית לחם על מנת לאפשר קיום טקסי חג המולד בעיר. בתקופת החג יאפשר צה"ל כניסת נוצרים מקרב ערביי ישראל לעיר בתחבורה ציבורית מאורגנת. בנוסף תאושר כניסת תיירים, דיפלומטים, עיתונאים זרים ונוצרים, תושבי השומרון, בעלי היתר תנועה מיוחד. מדובר צה"ל נמסר כי הכוחות בעיר יעשו כל שניתן על מנת לאפשר את קיום חג המולד כסדרו.
אבל הסיפור הגדול היה ונשאר סיפורו של הנעדר המרכזי מהחגיגות - ראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, שפניו הציצו מעשרות תמונות וכרזות שנתלו ברחבי העיר.
ועם זאת, ברשות הפלסטינית מנסים לשדר אווירת חג, אולם רבים מהחוגגים שעמם שוחחנו, הגדירו את המצב "קשה ומייאש". לדבריהם, הם מקווים שבחג הבא יהיו במקום נציגי ישראל לצד נציגי הרשות הפלסטינית. לצד החוגגים הגיעו עשרות מפגינים של תנועת "תעאיוש", שקראו קריאות נגד הכיבוש וכן סיסמאות בנוסח "אין שלום עם ההתנחלויות", ו"אין חג עם ההתנחלויות והכיבוש".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ערפאת. נשאר ברמאללה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
חג המולד בבית לחם
צילום: איי פי
צילום: איי פי
חוגגים עם תמונות ערפאת בבית לחם
צילום: איי פי
מומלצים