שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ועדי עובדים מאיימים: נמשוך את כספנו מבנק הפועלים
  פרסום ראשון: הוועדים מאיימים למשוך את קופות הגמל וחסכונות העובדים מהבנק. יו"ר הסתדרות הפקידים פונה במכתב ישיר לעובדי בנק הפועלים: "אני מאמין שתרבות הפחד לא תיצלח. לא ננוח ולא נחסוך כל מאמץ כדי למחוק הסכם מביש זה". במקביל שלחו עובדים בבנק מכתב אישי ליו"ר הוועד שרלי אמזלג: "ניתנת לך הזמנות אחרונה לתקן את מעמדך. באם לא תנקוט בדרך זו, לא נהסס להשתמש בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו"

  העימות הקשה סביב הפיטורים בבנק הפועלים הולך ותופס תאוצה. ל-ynet נודע כי כמה ועדי עובדים ברחבי הארץ, בהם ועד עובדי עיריית ירושלים וועדים גדולים נוספים, יוזמים פנייה משותפת לאלי יונס, מנכ"ל הבנק הפועלים. הוועדים מתכננים להודיע ליונס, שאם לא תבוטל תוכנית הפיטורים בבנק יפעלו למשיכת כספי החסכונות של העובדים ולהעברת קופות הגמל שלהם לבנקים אחרים.
  המדובר בוועדים גדולים המחזיקים בקופות הגמל של עובדיהם מיליוני שקלים. גורמים בהסתדרות מגדירים את הפנייה כספונטנית מטעם הוועדים ומדווחים על הצטרפות מסיבית ליוזמה.

  מורוזובסקי כותב לעובדי הבנק

  במקביל שיגר היום יו"ר הסתדרות הפקידים לאון מורוזובסקי מכתב אישי, שלא דרך ועד העובדים כמקובל, לכל אחד מעובדי בנק הפועלים. במכתבו כותב מורוזובסקי: "אנו ערים לתחושות הבלבול והפחד השוררים בקרב העובדים, המונעים מהם מלהביע את חששותיהם והתנגדותם בקול רם.... לא ננוח ולא נחסוך כל מאמץ כדי למחוק הסכם מביש זה ולמנוע פיטורים בבנק.
  "אנו מקווים שיו"ר הוועד, שרלי אמזלג, יתעשת ויחזור בו מחתימתו, כדי שנוכל לפעול בכוחות משותפים להסרת חרב הפיטורים מעל צוואר העובדים. במידה ומר אמזלג לא יעשה כך, אפעל נחרצות להפסקת כהונתו כיו"ר ועד העובדים - גם במחיר "האיום" שעובדי הבנק יעזבו את ההסתדרות".
  את מכתבו מסיים מורוזובסקי כך: "אני מאמין שתרבות הפחד לא תיצלח. אני מאמין בבגרותכם ובמסירותכם לעבודתכם ולכן אני משוכנע כי ביום שבו נקרא לכם להיאבק, תתייצבו איתנו, שכם אל שכם, למאבק בלתי מתפשר על מקום עבודתכם".

  עובדים זועמים כותבים לשרלי אמזלג

  גם בתוך הבנק עצמו הרוחות סוערות מאד. במכתב חריף ששיגרו עובדים המכנים עצמם "קבוצת עובדים ותיקים בבנק הפועלים" ליו"ר הוועד, בתגובה למכתב ששלח לכלל עובדים, הם כותבים: "אנו פונים במכתבנו זה אליך המומים ונבוכים הכיצד עלה בדעתך, ללא עוררין, להפיץ מכתב כה נבזי ושקרי לכל העובדים ובמיוחד בימים אלה, בהם כל מדינת ישראל מצטרפת למאבק נגד מהלכיך הבלתי נסבלים".
  והם ממשיכים וכותבים: "מר אמזלג, תכנס את המועצה (מועצת העובדים. ע"ג), לפני שתבוזה על ידי ההסתדרות ואנו נשבות על אפך ועל חמתך. מר אמזלג, אל תדבר על כאב העובדים, תכאיב לעצמך ולמשפחתך - ותתפטר. אל תהרוס אלפי משפחות בישראל אשר הקימו את הבנק ותמכו בו בזמנים הקשים.
  "עמיתיך, יושבי הראש של הבנקים לאומי, המזרחי ודיסקונט, בזים לנהתנהגותך המחפירה, מתנגדים לפעולותיך וכלל אינם מבינים כיצד נוהג יו"ר ועד בצורה כה רשלנית ושרירותית. המעמד והיוקרה שלך יורדים לטימיון, שכן בזמן שעמיתיך לתפקיד נעמדים על הרגליים האחרויות למנוע פיטורים, לעומת - אתה נותן לפיטורים כואבים אלה את ידך.
  "מר אמזלג. ניתנך לך בזאת הזדמנות אחרונה לתקן את מעמדך, לחזור בך ולנהל משא ומתן אינטנסיבי עבור תנאי פרישה מרצון לכל עובד ועובד מרשימת המפוטרים. באם לא תנקוט בדרך זו, לא נהסס להשתמש בכל הכלים המשפטיים והראיות העומדים לרשותנו על מנת להעמידך לדין".

  תגובות

  בעיריית ירושלים אישרו כי אכן נשלח מכתב מטעם הוועד לאלי יונס, אך סרבו לפרט את תוכנו עד שזה יגיע ליעדו.
  בבנק הפועלים אומרים כי תוכנית הפיטורים נמשכת כמתוכנן ומדגישים: "לא נאפשר לפגוע בלקוחותנו ובעסקי הבנק".
  דובר ועד עובדי הבנק אומר: "הסכם הפיטורים קיבל את אישור כל הגורמים המתחייבים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  העובדים לאמזלג: "נשבות על אפך וחמתך"
  מורוזובסקי: אפעל להדחת אמזלג
  מומלצים