שתף קטע נבחר

אשתו של זוכה הפרס הגדול באמריקה רוצה לבוא לישראל

אנדרו וויטאקר זכה ב-315 מיליון דולר בהגרלת "פאוורבול" שהתקיימה בארה"ב. אחרי מיסים יישארו בכיסו קצת יותר מ-111 מיליון דולר; אשתו, ג'ול, אמרה שהיתה רוצה לבקר בישראל "במקום בו צעד ישו"

אנדרו "ג'ק" וויטאקר הוא מושא הקנאה של מיליוני אנשים ברחבי ארה"ב ובעולם. וויטאקר הוכתר הלילה כזוכה היחיד בהגרלת הלוטו "פאוורבול" בארה"ב, עם פרס דמיוני כמעט של 314.9 מיליון דולר. זוהי הזכייה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הגרלת הלוטו בארה"ב בה לקח את הפרס זוכה יחיד.
וויטאקר, בן 55, בעל מספר חברות לקבלנות בניין ממערב ווירג'יניה, בחר לקבל את הפרס בסכום גדול אחד, זאת על פני קבלתו בתשלומים על פני 29 שנים. לפיכך עומד סכום הזכייה על 170 מיליון דולר מתוכם יקח "ג'ק" הביתה 111,681,449 דולר אחרי ניקוי מיסים. היום הוא כבר קיבל המחאת-מקדמה בסך 10 מיליון דולר ממדינת מערב וירג'יניה.
"אני רוצה להודות לאלוהים שאיפשר לי לבחור את המספרים הנכונים", אמר וויטאקר אמש (ה') במסיבת עיתונאים, "או למעשה שאיפשר למכונה לבחור את המספרים הנכונים", הוסיף. "הייתי צריך לעבוד עבור כל דבר שהיה לי בחיים. זוהי הפעם הראשונה בה קיבלתי משהו במתנה". הוא אמר שהדבר הראשון שבכוונתו לעשות עם העושר הפתאומי שנחת עליו הוא להקצות 10 אחוזים מהסכום לכנסייה בה הוא חבר. "כשאגיע הביתה אכתוב שלושה צ'קים לכמרים. אני ממש מתרגש מהדברים הטובים שאוכל לעשות עם הכסף". הוא הוסיף ואמר שהוא רוצה להשתמש בכסף כדי למצוא עבודה רבה יותר לחברות שלו כדי להחזיר לעבודה 25 עובדים שנאלץ לפטר לאחרונה. לדבריו, החברות שלו העסיקו 171 עובדים, אך מזג האוויר הקשה והמיתון הכלכלי אילצו אותו לפטר אחדים מהם.
אשתו של וויטאקר, ג'ול, סיפרה בהתרגשות שאחד מתוכניותיה היא לבקר בישראל. הייתי מאוד רוצה לנסוע לשם. זה המקום בו התהלך ישו", אמרה.
הפרס המקורי, אגב, היה 280 מיליון "בלבד", אולם הסכום תפח בשל ריבוי המשתתפים. וויטאקר, שסיפר שהוא נוהג לרכוש כרטיסים מדי שבוע, העיד שהפעם רכש כרטיסים ב-100 דולר בשל הפרס הגדול. המספרים שעלו בגורל לפנות בוקר היו: 5,14,16,29,53 והמספר נוסף 7. וויטאקר רכש את הכרטיס הזוכה בסופרמרקט במערב וירג'יניה וכך זיכה את בעליה של החנות בבונוס מיוחד שמעניקה התאחדות הלוטו האמריקנית, בסך 100 אלף דולר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ויטאקר. בוא לארץ
צילום: רויטרס
(אילוסטרציה)
מומלצים