שתף קטע נבחר

אדלשטיין: מביאים לארץ יותר מדי לא יהודים

סגן שר הקליטה תוקף את הסוכנות היהודית לאחר שעל פי נתוני משרד הקליטה, למעלה מרבע מהעולים החדשים בשנת 2002 אינם יהודים. "לא צריך בכוח להביא אנשים שאין להם קשר למדינת ישראל", הוא אומר. ירידה של כ-22 אחוז חלה בעלייה לארץ בשנת 2002

"לפעמים הסוכנות היהודית דואגת יותר למספרים ופחות לחוק השבות". כך אמר היום (א') סגן שר הקליטה, יולי אדלשטיין, לאחר שמשרד הקליטה העריך את מספר העולים הלא יהודים בכ-9,000 איש. מדובר בלמעלה מרבע מכלל העולים שהגיעו לארץ בשנת 2002.
הדברים נאמרו בעת הצגת הנתונים השנתית לשנת 2002, של משרד העלייה והקליטה שנערכה במשרד בירושלים, בהשתתפות סגן השר ומנכ"ל המשרד, רונן פלוט.
אדלשטיין המשיך ותקף את הסוכנות היהודית ואמר כי "לא צריך בכוח להביא אנשים שאין להם קשר למדינת ישראל. יש ברית היסטורית בין שינוי לש"ס, שניהם לא רוצים עולים דתיים למדינת ישראל". סגן השר האשים את אנשי הסוכנות היהודית בכך שהם מחפשים אנשים שהשם שלהם "מצלצל" כשם יהודי, ועל פי זה הם מעלים אותם לארץ.

ירידה של 22 אחוז בעלייה

בשנת 2002 עלו לישראל בסך הכל 34 אלף עולים. מדובר בירידה של כ-22 אחוז לעומת השנה הקודמת, בה עלו לישראל 44 אלף איש. כמו כן, מדובר בנתונים העלייה הנמוכים ביותר מזה 12 שנה.
רוב העולים בשנת 2002, כ-54 אחוז, למעלה מ-18 אלף, הגיעו לארץ ממדינות חבר העמים. כ-6,000 עולים הגיעו מארגנטינה.
משרד הקליטה ציין כי היעד החזק ביותר לעלייה בשנים הקרובות יהיה ארגנטינה וכי כובד הפעילות של המשרד יועבר בשנים הבאות לדרום אמריקה ולמערב אירופה, בעיקר לצרפת. בתוך כך אישרה היום הממשלה להאריך למשך שנה נוספת את מתן סל הקליטה המורחב לעולים מדרום אמריקה וצרפת, כדי לעודד את המגמה.
מנתוני משרד הקליטה עולה עוד כי רבע מכלל העולים החדשים משרתים ביחידות קרביות וכי שליש מלוחמי מג"ב הם עולים חדשים. חטיבת הצנחנים הפכה בשנת 2002 ליעד מועדף בקרב עולים חדשים – 24% מכלל העולים המשרתים בצה"ל התגייסו לחטיבה, נתון מרשים בהתחשב בכך שמדובר ביחידה התנדבותית.
מצד שני, עולה מהנתונים, כי נוכחות העולים החדשים בבתי הכלא הצבאיים עלתה בצורה ניכרת השנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
מחפשים אנשים לפי צליל השם. אדלשטיין
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים