שתף קטע נבחר

ההאקר המבוקש לשעבר חוזר לזירת הפשע

האיש שכונה "פושע המחשבים המסוכן ביותר בהיסטוריה של ארה"ב" ניצח בתום קרב ארוך את הממשל האמריקני. החל מהחודש הבא, קווין מיטניק, 39, יוכל לגלוש באינטרנט

האיש שכונה "פושע המחשבים המסוכן ביותר בהיסטוריה של ארה"ב" ניצח בתום קרב ארוך את הממשל האמריקני. החל מהחודש הבא, קווין מיטניק, 39, יוכל לגלוש באינטרנט.
מיטניק הורשע בעבירות של הונאה באמצעות רשת, הונאת מחשב וחדירה בלתי חוקית לרשת מחשבים, לאחר שפרץ לרשתות של נובל, מוטורולה, מיקרוסופט, סאן, נוקיה, האוניברסיטה של דרום קליפורניה, וכן למחשבו האישי של מדען המחשבים טסוטומו שימומורה, שטמן את הפיתיון שסייע לסוכנים הפדרליים ללכוד את מיטניק. התביעה האשימה אותו בגרימת נזק של עשרות מיליוני דולרים לרשתות המחשבים של ארגונים אלו.
מיטניק שוחרר מהכלא בחודש ינואר, 2000, לאחר ארבע שנות מאסר וחצי. בית המשפט הטיל עליו שורה של מגבלות, בהן איסור להשתמש במחשב ללא אישור של קצין המבחן שלו. בית המשפט אסר על מיטניק לגלוש באינטרנט עד שיפוגו התנאים המגבילים על שחרורו.
תנאים אלה אמורים לפוג ב-20 בינואר, 2003, אך מיטניק נדרש לאישור הממשל האמריקני לפני שיוכל לשוב ולהשתמש במחשבים, תוכנה, מודמים וכל התקן אחר שמתחבר לאינטרנט.
מיטניק הגיש בקשה לחידוש רישיון חובב הרדיו שלו עוד בשנת 1999, כאשר היה בכלא, וניהל מאבק ארוך בעניין זה בממשל האמריקאי, שבעבר אף הביע התנגדות לכך שמיטניק יעשה שימוש בטלפון בעודו במאסר, מחשש שיש ביכולתו למסור הוראות הפעלה לטילים בליסטיים.
בדיון האחרון שנערך בעניין זה, התנגדה הוועדה האמריקאית הפדרלית לתקשורת (FCC) למתן הרישיון, שיאפשר לחובב הרדיו גם לגלוש באינטרנט. נציגיה תיארו את מיטניק בתור "פושע המחשבים המסוכן ביותר בהיסטוריה של ארה"ב". עם זאת, השופט דחה את ההתנגדות והשיב למיטניק את רישיונו בשבוע שעבר. "מיטניק החל את דרכו במחשבים בתור נער סקרן וחטטן וסיים אותה כפושע שביצע עבירות שיש עמן קלון. יחד עם זאת, יש הוכחות מוצקות לכך שהוא חזר למוטב ומנסה להיות אזרח הגון ואף יצרני", הוא קבע.

מיטניק מביע חרטה

מיטניק הביע שביעות רצון בעקבות החלטת בית המשפט ואמר כי הוא מביע חרטה מוחלטת על מעשיו בעבר. בריאיון טלפוני ביום ה' הוא מסר כי האיסור לגלוש באינטרנט קשה עבורו כמו חוסר אפשרות להשתמש בטלפון. הוא סיפר כי בכוונתו לפתוח חברה שתפסק שירותי ייעוץ בתחום אבטחת המידע והתגוננות מפני התקפות מהאינטרנט.
מאז שחרורו מהכלא, הופיע מיטניק בטלויזיה כעד מומחה בבתי משפט ומול הקונגרס והשיא עצות בתחום אבטחת מחשבים. במסגרת ניסיונו להתפרנס, מיטניק אף כתב ספר בשם "אמנות הרמאות" (The Art of Deception), שראה אור בחודש אוקטובר. בספר מסביר מיטניק לקוראיו כיצד יוכלו להשיג מידע מסווג מבלי להתקרב למחשב, באמצעות "הנדסה חברתית" ומתאר בהם רמאים מוליכים שולל מנהלי רשתות במטרה לגלות מידע רגיש.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מיטניק עם שחרורו מהכלא בינואר 2000
צילום: איי פי
מומלצים