שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אראל: אופ"א תעמוד לצד ישראל בדיון מול קפריסין
  כפי שהבטיחה, הגישה אמש קפריסין עתירה לבית הדין לענייני ספורט, הפועל במסגרת הוועד האולימפי, בדרישה לזכות את נבחרתה בניצחון טכני על ישראל. יו"ר ועדת התחרויות של אופ"א, יעקב אראל, הודיע כי הארגון יגן בפני ביה"ד על ההחלטה לדחות המשחק

  התאחדות הכדורגל הקפריסאית אינה אומרת נואש מנסיונה לזכות בניצחון טכני על נבחרת ישראל במסגרת בית 1 של מוקדמות אליפות אירופה, בעקבות דחיית המשחק שהיה אמור להתקיים ב-16 באוקטובר ונדחה בעקבות דרישת אופ"א לקיים אותו מחוץ לגבולות ישראל. אמש (ג') נקטו הקפריסאים בצעד קיצוני ומפתיע כשפנו לבית הדין לבוררות בענייני ספורט בלוזאן - CAS - הפועל במסגרת הוועד האולימפי. מדובר בערכאה שיפוטית שאינה מחוץ לאופ"א, לאחר שזו קבעה כי יש לקיים את המשחק ב-30 באפריל באיצטדיון שייקבע בהמשך.
  הקפריסאים, שבאו בטענות לאופ"א על החלטתה לדחות את המשחק ונחלו כשלונות בנסיונם לשנות אותה, הגישו עתירה לבית הדין של הוועד האולימפי. בעתירתם דורשים הקפריסאים לקבוע ניצחון טכני לטובתם, מכיוון שלטענתם ישראל ואופ"א לא עמדו בתקנון ארגון הכדורגל האירופי, שמחייב הודעה בהתרעה קבועה על שינוי מיקום ומועד משחקים בינלאומיים.
  יו"ר ועדת ארגון התחרויות של אופ"א (ואחד מבכירי הנהלתה), יעקב אראל הישראלי, מסר כי בכוונת האירגון לעמוד בהחלטתו ולהגן עליה בפני דייני בית הדין בלוזאן. "אופ"א מתכוונת להגן על ההחלטה שלה בבית הדין ואנחנו מקווים מאד שעמדתה, המשותפת לעמדת ישראל תתקבל", אמר אראל ל-ynet.
  הנציג הישראלי אישר כי הקפריסאים דורשים ניצחון טכני בגלל דחיית המשחק, שלטענתם חורגת מהתקנון. "הקפריסאים טוענים שבהסתמך על התקנון, הם חייבים לקבל נצחון טכני. כמו בכל ליגה, בכל מקום בעולם, יש מועד מסויים שעל פיו יש להודיע מראש על שינוי מיקום או מועד של משחק וכך גם באופ"א" אמר אראל, "בית הדין יצטרך להכריע בעניין, אם כי עדיין לא נקבע מועד הדיון ואני מניח שזה יהיה בקרוב. בכל מקרה, אופ"א עומדת מאחורי ההחלטה שלה לדחות את המשחק".
  בית הדין לבוררות בענייני ספורט בלוזאן, הפועל כאמור במסגרת הוועד האולימפי, עוסק בכל בקשה לבוררות הקשורה לספורט - מעניינים פיננסיים כמו חסויות והסכמים ועד לערעור על פסיקות בענייני פסילת ספורטאים בגין סמים. יש לציין כי רק לפני שלושה שבועות - ב-12 לדצמבר - קיבלה פיפ"א את סמכותו של בית הדין לפסוק גם בעניינים שהיו נתונים עד אז בסמכותה הבלעדית. לפי תקנון בית הדין, הליך בוררות צריך להתבצע בהסכמת כל הצדדים בדיון, אם לפני הגשת העתירה או אחריה ובדרך כלל אורך בין 6 ל-12 חודשים.
  שאול אייזנברג, קצין העיתונות של ההתאחדות לכדורגל, אמר בתגובה לתביעת הקפריסאים לניצחון טכני: "מבחינתנו התגובה של אופ"א היא הטובה ביותר ואין לנו מה להוסיף על כך".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  לנארט יוהנסון, מזכ"ל אופ"א. עומד מאחורי ישראל
  צילום: איי פי
  צילום: יוסי רוט
  גברי לוי. הקפריסאים מכים שנית
  צילום: יוסי רוט
  צילום: איי פי
  מיכאליס קונסטנטינאו מקפריסין (משמאל). ישחק מול ישראל
  צילום: איי פי
  מומלצים