שתף קטע נבחר

איציק צעקה: "עוד נהיה המפלגה השלישית!"

האשמות חריפות עלו בישיבת מטה הבחירות של מפלגת העבודה נוכח הסקרים הלא מחמיאים למפלגה. במקביל, הוחלט לוותר על שירותיו של הפרסומאי מוטי מורל ולחשוף את צמרת המפלגה לצידו של מצנע, שעמד עד כה במרכז הקמפיין

הבחירות מתקרבות והלחץ גובר: ל-ynet נודע כי האשמות חריפות עלו בישיבת מטה הבחירות בבית מפלגת העבודה, שהתקיימה ביום ראשון השבוע. בישיבה בה התכנסו ראשי מטה הבחירות הביצועי - תקפה ח"כ דליה איציק במילים קשות את יו"ר העבודה עמרם מצנע, אולם לא כיוונה את דבריה אליו ישירות.
ח"כ איציק מתחה ביקורת על הקמפיין. "צריך להתעורר, מישהו צריך לקום ולומר את האמת", אמרה. "הכתובת כבר נמצאת על הקיר, תקראו אותה. אם לא נתעורר עכשיו אנחנו נהיה המפלגה השלישית בגודלה. צריך להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי".
בישיבה נכחו בכירים רבים במפלגה, ביניהם יו"ר העבודה מצנע, שמעון פרס, מתן וילנאי, שירי ויצמן, דני יתום, יצחק הרצוג, אורנה אנג'ל, ראלב מג'אדלה ואחרים ששמעו בדממה את דברי איציק. גם מצנע נמנע מתגובה לדבריה.
בכירים בעבודה מאשרים כי מצב הרוח הפנימי ירוד והתחושה היא שהקמפיין לא מקדם את מפלגת העבודה לשום מקום. "יש תחושה שאין קמפיין, למרות שהמסרים לצידנו ויש מועמד חדש", אמרו. "המצב נורא ויותר נורא מזה, זה חוסר הנכונות לשנות כיוון כדי לשנות את המגמה הנוראה. בושה וחרפה".

בלי מורל, עם הכוורת

גם ההצעה להזמין את הפירסומאי מוטי מורל נקברה וכנראה לא תצא לפועל, בשל רצון לא לזעזע את מבנה הצוות האסטרטגי הקיים. "צריך היה לקדם את הרעיון הזה אבל הוא נגנז ללא הסבר רציני", אומר בכיר בעבודה. במקביל הוחלט כי מצנע שעד כה עמד במרכז הקמפיין יפנה מקום לצידו לחשיפה של צמרת העבודה - שמעון פרס, בנימין בן-אליעזר, מתן וילנאי ובייגה שוחט.
הג'ינגל של מפלגת "העבודה" ינוגן החל מהיום בכנסי העבודה ובתשדירי הבחירות. הפיזמון החוזר הוא "מאמינים בך מצנע, כי רק אתה יכול" ולג'ינגל לחן מקורי.
להלן התמליל המלא של הג'ינגל אותו ישירו זמר וזמרת אנונימיים:

תקשיבו לקולות/
שימעו לאנשים/
נמאס כבר ללכת לאיבוד/
מאמינים שלא הכל אבוד/
מאמינים שצריך להחליף/
את הליכוד/
רק מצנע יכול!/

(פזמון)

מאמינים בך מצנע/
כי רק אתה יכול/
מאמינים בך מצנע/
כי רק אתה יכול/
העבודה!

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
איציק. "להתעורר לפני שיהיה מאוחר"
צילום דודו פריד
צילום: חיים זיו
מצנע. לא הגיב
צילום: חיים זיו
מומלצים