שתף קטע נבחר

התאחדות: גברי הזמין את לבנת לאסיפה הכללית

יו"ר ההתאחדות ענה לשרת החינוך, שדרשה ממנו בשנית לבטל את ההצבעה באמצעות ייפוי כח: "אני מסכים שיש לעשות כן, אבל ההחלטה לא בידי. בואי נפגש ונדון בכך". לבנת בתגובה: "אבוא, אם שינוי שיטת ההצבעה יהיה הנושא היחיד על הפרק". בשבוע הבא תודיע ההתאחדות היכן תארח הנבחרת את משחקי הבית במוקדמות יורו 04'

חלופת המכתבים המתקדמת בין שרת החינוך, לימור לבנת, ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, גברי לוי, נמשכה גם אתמול (ד'). במכתב ששלח הזמין לוי את לבנת לשדרג את מערכת היחסים ביניהם, ולהיפגש. כזכור, שלשום חזרה ודרשה לבנת, המשמשת גם כמחזיקת תיק הספורט, לבטל את ההצבעה המתוכננת באמצעות ייפוי כח, באסיפה הכללית הקרובה (15 בינואר) שתדון באישור שכרו של לוי.
אתמול נשמעה נימה של פיוס מתגובתו של יו"ר ההתאחדות. "אני מודה לך על מכתבך", כתב לוי. "אני תומך לחלוטין בעמדה לפיה אין לקיים הצבעות באמצעות ייפוי כח... (אך) הדרך היחידה לבטל את ההצבעה בדרך זו היא על ידי שינוי בתקנון העמותה... החייב להתקבל ברוב של שני שלישים מחברי האסיפה".
בהמשך מכתבו השליך לוי את הכפפה לעברה של לבנת: "אני מתכבד להזמין אותך להופיע יחד איתי בפני האסיפה הכללית הקרובה ב-15 בינואר... אני מקווה שיחד נוכל לשכנע את הרוב הדרוש בנחיצות השינוי המוצע". כמו כן אמר לוי ללבנת: "אשמח להפגש איתך עוד לפני כינוס האסיפה הכללית, בכדי לדון בדרכים לקידום העמדה המשותפת לשנינו".

לבנת בתגובה: "אבוא, אם שינוי שיטת ההצבעה יהיה הנושא היחיד"

לימור לבנת מיהרה להגיב למכתבו של לוי. בהודעה שיצאה מטעם משרדה נמסר כי לבנת "עומדת נחרצות על דרישתה לבטל כבר באסיפה הכללית הקרובה של ההתאחדות לכדורגל את שיטת ההצבעה באמצעות ייפוי כוח. באם הדרישה לשינוי התקנון היא לרוב של שני שלישים, יש לעשות לכך שרוב זה יגוייס לקראת הישיבה הקרובה".
"השרה מביעה נכונות להיענות להזמנה של יו"ר ההתאחדות ולהופיע בפני האסיפה הכללית הקרובה, ודורשת כי הענין היחידי שיעמוד על סדר יומה של האסיפה כללית הנדונה יהיה שינוי התקנון לענין ההצבעה באמצעות ייפוי כוח" נכתב בהודעה.

אירוח מוקדמות יורו 04' - החלטה בשבוע הבא

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, גברי לוי, אמר אתמול, כי בתוך שבוע יודיע לאופ"א היכן תארח נבחרת ישראל את משחקיה הביתיים במוקדמות יורו 04'. בחודש אפריל אמורה הנבחרת לארח את צרפת וקפריסין (משחק שנדחה מספטמבר). לוי הסביר, כי עד ה-8 בינואר אין עם מי לדבר בהתאחדויות באירופה, כיוון שרק אז תסתיים חופשת חג המולד.
כעת עומדות בפני ההתאחדות ארבע אפשרויות לאירוח המשחקים - איטליה, אוקראינה, רומניה ובולגריה. האפשרות המועדפת על ראשי ההתאחדות היא איטליה, ובשלב זה ממתינים לקבלת כל האישורים הנדרשים ממשטרת פירנצה לאירוח המשחק בעיר.
מאמן הנבחרת, אברהם גרנט, התייחס לנושא אירוח המשחקים מחוץ לישראל ואמר: "יכול להיות שזה יפגע בנו. גם מכיוון שאנחנו משחקים מחוץ לבית, וגם מכיוון שאנחנו עדיין לא יודעים היכן ייערכו המשחקים. אני יכול לומר שההתאחדות וגברי לוי עושים מאמצים אדירים כדי למצוא מגרש ביתי ראוי, ובעקבות כל הפעולות האלו, היחס של אופ"א הוא יחס טוב לישראל ולגברי לוי, אבל בכל מקרה לא נראה שזה יעזור לנו לארח את המשחקים בישראל. בכל מקרה אני מאוד מאוד מקווה שלא נפגע מזה".
לוי עצמו התייחס לעניין העתירה שהגישו הקפריסאים לבית הדין בלוזאן ואמר: "לדעתי, המקסימום שבית הדין התייחס אליו זה אולי אמירה בנושא, ואני לא מאמין שהוא ישנה את ההחלטה של אופ"א ויעניק לקפריסאים ניצחון טכני".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
גברי לוי. ממתין ללבנת
צילום: יוסי רוט
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
לימור ליבנת שרת החינוך
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים