שתף קטע נבחר

שרון פתח את ישיבת הממשלה - בתעמולת בחירות

ראש הממשלה החליט לנצל את החלק הפתוח לעיתונאים בישיבת הממשלה למתקפה פוליטית חריפה נגד מפלגת העבודה. גם מצנע וגם אהוד ברק ספגו אש: "חסר ניסיון", כינה שרון את מצנע, ו"הבטחה לנסיגה ללא תמורה" יוחסה לברק

באופן חסר תקדים, ניצל הבוקר (יום א') ראש הממשלה אריאל שרון את פתיחת ישיבת הממשלה, הפתוחה לעיתונאים, לתעמולת בחירות ישירה נגד מפלגת העבודה והעומד בראשה, עמרם מצנע.
מבלי לענות כלל לשאלות העיתונאים, החל שרון לדון בקול לא בנושאים שעל הפרק, או שעמדו לעלות בדיון בישיבה - אלא בהתקפה על מצנע, על הסכמי אוסלו ועל מדיניות ממשלת ברק. על סדר היום של הממשלה, אגב, עמדו נושאים כגון ייעול המגזר הממשלתי, שיקום נחל הירקון, הקמת רשות לאומית לתקשורת ותכנית מתאר לגז טבעי.
שרון שיגר מתקפה ישירה לעבר יו"ר מפלגת העבודה עמרם מצנע ואמר: "יש לנו הזדמנות אמיתית לתחילתו של תהליך מדיני, ולא ניתן להזדמנות זו לחמוק מידינו כתוצאה מטעויות שמקורן בחוסר ניסיונו של מר מצנע". ("חוסר הניסיון", אגב, הוא מוטיב מרכזי בתעמולת הבחירות של הליכוד).
ראש הממשלה הוסיף כי לישראל יש תוכנית שתואמת באופן עקרוני את תוכנית הנשיא בוש, והיא נותנת אפשרות לנצח את הטרור, ואת הנהגת הטרור, ולפתוח פתח אמיתי לשלום. הוא הוסיף, תוך קריצה ברורה למצביעי המרכז, כי ישנם סדקים בצד הפלסטיני, וכי ישנה אפשרות אמת להתחיל תהליך מדיני. שרון "הבהיר" את הדברים: "כדי לממש את ההזדמנות המדינית, חשוב להבהיר כי רעיונותיו של מר מצנע אינם ולא יהיו המדיניות של מדינת ישראל".
אבל זה לא היה הכל. ממצנע עבר שרון לברק: "ידוע היטב מה הבטיחה ממשלת ברק בטאבה", אמר לשרים ופירט: "נסיגה כמעט מוחלטת ללא-תמורה, חלוקת ירושלים, והעמדת מחבלים חמושים של הרשות הפלסטינית על חומות העיר העתיקה, וכן זכות השיבה שמאפשרת חזרה של אלפי פליטים לישראל, שזהו קיצה של ישראל כמדינה יהודית".
ראש הממשלה הוסיף ותקף בחריפות את מדיניות איחוד המשפחות הפלסטיניות מאז החתימה על הסכם אוסלו, ואמר כי "בתקופה זו התקיימה מדיניות מאוד ליברלית לאיחוד משפחות, מה שהגדיל את האוכלוסייה הערבית, לפחות ב-100 אלף פלסטינים", דבר שלדברי שרון בוצע תוך כדי הטעייה.

תגובה

מפלגת "האיחוד הלאומי" בירכה על התבטאויותיו של ראש הממשלה: "החזרה לממשלת אחדות תביא להמשך הקיפאון הקיים בשנתיים האחרונות", אומרים באיחוד הלאומי, ומוסיפים כי "רק חבירה לשותפות הטבעיות, שתביא לשינוי האסטרטגיה הקיימת היום, היא הפתרון שיחזיר לישראל את כוח ההרתעה, וישים קץ לטרור".

בהכנת הידיעה השתתפה סמדר שמואלי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. מתקפה פוליטית
צילום: איי פי
צילום: חיים זיו
מצנע. תחת אש
צילום: חיים זיו
מומלצים