שתף קטע נבחר

המשטרה: החומר על בלומנטל יועבר לפרקליטות

לדברי גורמים במשטרה, גובשו ראיות לכאורה לפיהן מימנה סגנית השר לשעבר בלומנטל את אירוחם של חברי מרכז הליכוד במלון בתמורה לתמיכתם בה

המשטרה תעביר בימים הקרובים לפרקליטות את חומר החקירה בעניינה של סגנית השר לשעבר נעמי בלומנטל ופרשת מלון "סיטי טאואר". לדברי גורמים בכירים במשטרה חומר החקירה כולל ראיות לכאורה לפיהן העניקה בלומנטל שוחד בחירות לקראת הפריימריס בליכוד.
על פי חומר החקירה, נמצאו ראיות לכאורה לכך שבלומנטל מימנה את אירוחם של מספר חברי מרכז הליכוד במלון היוקרתי, והעניקה לחברי מרכז מתנות וטובות הנאה בהזדמנויות אחרות, וזאת בתמורה לתמיכתם בה בבחירות הפנימיות במפלגה. לדברי החוקרים הראיות לכאורה לעבירות מצידה של בלומנטל גובשו על אף העובדה שלא שיתפה עימם פעולה בחקירתה ושמרה על זכות השתיקה וזאת לאחר שהחוקרים הסתייעו בגורמים בסביבתה ובמקורביה.
בפרשה נחקרו גם פעיל הליכוד מיכאל אלנקווה ועוזרה האישי ונהגהּ של בלומנטל, אבי אוסקי. על פי החשד, אלנקווה היה זה שתיווך בין בלומנטל וקבלני הקולות ושילם למלון את הוצאות האירוח, בסך 12 אלף שקלים. אלנקווה נעצר לשבעה ימים ובחקירתו במשטרה הכחיש כי קיבל את הכסף מבלומנטל.
אוסקי נעצר בחשד שהעביר את המעטפה ובה הכסף מבלומנטל לאלנקווה. בחקירתו הודה שעשה כן, ואף סיפר שהיה בקשר עם חברי מרכז ושכנע אותם לתמוך בבלומנטל. חומר החקירה בעניינם של אלנקווה ואוסקי יועבר גם הוא לפרקליטות והוא כולל חשד לכאורה לתיווך בשוחד בחירות.
בסוף השבוע העבירה המשטרה לפרקליטות חומר חקירה בחמישה תיקים העוסקים בחשד לשחיתות בפריימריס. בתיקים אלה נמצאו ראיות לכאורה נגד מספר חברי מרכז הליכוד ופעילים נוספים, וכן ראיות לכאורה נגד ח"כ אלי בן-מנחם מהעבודה בחשד שהציע שוחד בחירות. במשטרה אומרים היום (א') שהחשודים שנחקרו עד כה היו "דגי הרקק", ורמזו שייתכן שבעתיד יורחבו החקירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ראיות לכאורה. בלומנטל
צילום: שאול גולן
מומלצים