שתף קטע נבחר

לוי: "הקהל של בית"ר אינטליגנט, מתורבת ולא גזען"

מנכ"ל בית"ר ירושלים, אברהם לוי, קורא לאוהדי קבוצתו ולאוהדי הפועל ת"א לשמור על אווירה ספורטיבית במשחק בשבת: "זה לא עשירים נגד עניים, לא מערך נגד ליכוד ולא אשכנזים נגד מזרחיים אלא רק בית"ר נגד הפועל ת"א". זוהר עבר סדרת טיפולים פיזיוטרפיים, אלון כהן חזר להתאמן

חמישה ימים לפני המפגש של קבוצתו עם הפועל תל אביב, יוצא מנכ"ל בית"ר ירושלים, אברהם לוי, בקריאה להרגיע את הרוחות בין מחנות האוהדים. "נקבל את אוהדי הפועל תל אביב בצורה הכי ספורטיבית. תהיה תוצאת המשחק אשר תהיה - הגיע הזמן שאוהדי שתי הקבוצות יתבגרו ויבינו שהיריבות צריכה להיות ספורטיבית בלבד", אמר לוי ל-ynet.
"יש לי חברים בהפועל תל אביב כמו דרור קשטן, שלקח פה שלוש אליפויות וקרוב מאד למועדון. שחקנים עוברים בין שתי הקבוצות. בית"ר לא בסכנת ירידה כך שהמשחק לא צריך לקבל גוון מסוכן. בשנים האחרונות שתי הקבוצות הגיעו להישגים ואין סיבה שזה לא יימשך. פעם קבוצה אחת לוקחת אליפות והשניה למטה; לא צריך להתגרות אחד בשני ועדיף שכל אחד יעודד את הצד שלו".
לוי התייחס גם להיבט הלאומי בצורך ליצור ספורטיבית בין שני מחנות האוהדים: "אנחנו עם אחד, המהווה מטרה לטרוריסטים שפלים שרוצים לפגוע בנו בגלל שאנחנו ישראלים. הם לא מבדילים בין הפועל, בית"ר, תל אביב או ירושלים. אני קורא לכל מי שיש לו שכל בראש לראות מה המצב במדינה ולהבין שאנחנו בתקופה קשה מאד מכל הבחינות ולא צריך להלהיט את האווירה".
"הקהל של בית"ר אינטליגנט, מתורבת ולא גזען", הבהיר לוי. "אני קורא לו, כאחד האוהדים המובהקים של הקבוצה מגיל אפס, להוכיח זאת. כבר שכחנו מזמן את הגולים של סיני בימק"א וגם משחק השרוכים לא צריך להיות קשור למשחק בשבת. זה לא עשירים נגד עניים, לא מערך נגד ליכוד ולא אשכנזים נגד מזרחיים אלא רק בית"ר נגד הפועל תל אביב. אני מציע לכולם לזכור שבסוף העונה כל שחקן משתי הקבוצות יכול לעבור לקבוצה השניה ואף אחד לא יעשה מזה עניין גדול".

נציגי אוהדי הקבוצה לא יגיעו לדיון בכנסת בנושא האלימות

באימון הקבוצה אתמול (א') חזרו לפעילות איציק זוהר ואלון כהן. כהן הושעה מהקבוצה ביום שישי בעקבות עבירת משמעת אולם לאחר ששוחח עם המאמן אלי כהן הוחזר לפעילות. זוהר אמנם לא ערך אימון מלא אולם זכה לסדרת טיפולים פיזיוטרפיים, לאחר שטרם החלים מהפציעה ברגלו. ז'אן טלסניקוב יוריד ביום שני את הגבס מידו ויוכל לשחק בשבת.
מחר יתקיים בוועדת הספורט של הכנסת דיון נוסף בנושא האלימות בספורט, בהשתתפות הנהלות בית"ר ירושלים והפועל תל אביב. נציגי אוהדי שתי הקבוצות הוזמנו גם הם לישיבה אולם אוהדי בית"ר הודיעו כי לא ייענו להזמנה מאחר ולדעתם קיים נסיון בתקשורת להדביק להם תווית של גזענים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום יוסי רוט
אוהדי בית"ר. לוי קורא להרגעת הרוחות
צילום יוסי רוט
מומלצים