שתף קטע נבחר

מופז: קרב היום בו תוחלף המנהיגות הפלסטינית

בוועדת החוץ והביטחון בכנסת אמר מופז כי יו"ר הרשות יפנה את מקומו בקרוב ובכך יאפשר חזרה לשולחן המו"מ. לדבריו, הפלסטינים ממשיכים לנסות לבצע פיגועים, במעורבות אל קאעידה ובמימון עיראקי

שר הביטחון שאול מופז העריך היום (ב') בוועדת החוץ והביטחון בכנסת, כי יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת יפנה את מקומו, ויאפשר בכך חזרה לשולחן המו"מ בעתיד הלא רחוק. "המציאות הכוללת מקרבת אותנו יותר ויותר ליום שבו תוחלף המנהיגות הפלסטינית, במטרה לחזור לשולחן המשא ומתן", אמר.
בהמשך הדברים הביע מופז צער על הפיגוע בתל אביב אמש, בו נהרגו 22 איש, וציין כי "הפיגוע הוא עדות לכך שהרשות וערפאת ממשיכים לחזק את תודעת הטרור בקרב ארגוני הטרור".
ח"כ רן כהן (מרצ) תקף את שר הביטחון על הדברים. "למעשה, אין לך ולממשלה שום תוחלת ביטחונית ואין לכם שום תקווה למוצא", אמר. "צה"ל קרוע בשטחים, חיילים ישנים בין 3 ל-6 שעות בלילה ושרי הממשלה מפזרים פסאדות על גירוש ערפאת, למרות שאינם מאמינים בכך".
בישיבה הבוקר צוין כי כוחות הביטחון עצרו למעלה מ-1,500 פלסטינים בחודשיים האחרונים, אולם למרות פעולות הסיכול, טען מופז כי מגמת הארגונים היא להמשיך ולפגע. "ישנה מגמה גוברת להוציא פיגועים, יחד עם מעורבות של ארגון אל קעידה וגם במימון עיראקי ומעורבות איראנית. המפקדות של החמאס והג'יהאד ממשיכות להנחות את ארגוני הטרור בשטחים, להמשיך את הפיגועים".
על צעדי התגובה של ישראל שנבחרו על ידי הקבינט, ובהם מניעת יציאת משלחת פלסטינית ללונדון, אמר מופז, כי מטרתם למנוע "אשליה של רפורמה" ברשות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
הרשות וערפאת מחזקים את תודעת הטרור. מופז
צילום: ערוץ 2
צילום: אתר הכנסת
כהן. אין לכם תוחלת
צילום: אתר הכנסת
מומלצים