שתף קטע נבחר

הערב: תשדירי התעמולה והקרב על סדר היום

בעבודה מתכננים לתקוף החל מהיום הראשון ולנסות להדביק את השחיתות בליכוד לשרון. בליכוד ינסו להתמקד בסדר יום מדיני, להבליט את שרון ולהצניע את הרשימה לכנסת

שידורי התעמולה נפתחים היום (ב') בצל מאבק בין הליכוד לעבודה. תשדירי העבודה ינסו להחזיר את החקירות בליכוד לסדר היום התקשורתי, לעומת הליכוד שינסה להציג את מערכת הבחירות כמדינית - ביטחונית.

העבודה: לתקוף מהיום הראשון

מפלגת העבודה תפתח את שידורי התעמולה בסרט תדמיתי, שיכלול את דברי השבח למצנע מיצחק רבין ז"ל. בתשדירים שיבואו אחרי כן מבטיחים בעבודה, כי "לא נשאיר את האנשים אדישים". בתוכנית: תשדירים תוקפניים כבר מהיום הראשון, שבו אחוזי הצפייה בתעמולה הם הגבוהים ביותר.
במפלגת העבודה החליטו שלא לעשות שימוש בשלב זה בתמונות פיגועים. "אין צורך למרוח את המסך בדם, הציבור רואה את מהדורות החדשות וזה מספיק", נאמר על ידי מובילי הקמפיין. תשדירי העבודה צפויים לחדד את המאמץ להדביק את השחיתות בליכוד לראש הממשלה, אריאל שרון, ולשני בניו, בעקבות התחקירים העיתונאיים שהתפרסמו בעניין.
את תשדירי מפלגת העבודה התדמיתיים ניתן לראות באתר מפלגת העבודה: מתוייקים שם סרט התעמולה המושקע "הבית הלבן" בו מצנע מגובה בכוורת – דליה איציק, חיים רמון, מתן וילנאי, אברהם בורג ואחרים. בסירטון נוסף, הפעם כלכלי, מוצגות ממשלות העבודה כממשלות שהביאו לפריחה ושגשוג כלכלי בעוד ממשלות הליכוד הביאו למיתון.

הליכוד: להבליט את שרון, להצניע הרשימה

בליכוד ינסו להציג את מערכת הבחירות כמשאל עם בין תוכניתו של שרון לבין תוכניתו של מצנע. התשדירים יתמקדו בסדר היום המדיני, תוכנית שהשתבשה באחרונה בשל הפרסומים על שחיתויות בליכוד. התשדירים יציגו את שרון מציג את תוכניתו למאבק בטרור ולתחילת תהליך מדיני. תוכניתו המדינית של מצנע תוצג כהמשך ישיר של טעויות השמאל באוסלו ובקמפ-דייויד.
במטה ראש הממשלה אומרים כי התשדירים ידגישו שהצבעה בפתק אחד היא הצבעה לראש ממשלה ולא רק למפלגה. כלומר, יבליטו את שרון ולא את רשימת הליכוד לכנסת (שספגה לא מעט ביקורת בעקבות דרכי בחירתה). התשדירים יתבססו על ההנחה שהציבור רואה בשאלת הביטחון שאלה מרכזית. לדברי גורמים במטה, התשדירים הראשונים צולמו לפני מספר ימים כך שהפיגוע בתל אביב לא יקבל בהם ביטוי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מצנע. בסגנון הבית הלבן
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: ערוץ 2
שרון. יובלט
צילום: ערוץ 2
מומלצים