שתף קטע נבחר

נהגה של ח"כ איציק ממשיך לקבל משכורת מהמדינה

תחקיר גל"צ מעלה כי מאז התפטרותה של איציק ממשרד המסחר והתעשיה לפני כחודשיים, ממשיך נהגה לקבל משכורת מהמדינה וללוות את ח"כ איציק בעבודתה פוליטית. נציבות שירות המדינה תחקור חשד לעבירת משמעת חמורה. איציק: העניין הועבר לבדיקת הפרקליטות

חברת-הכנסת דליה איציק ממפלגת העבודה מסרבת בתוקף לוותר על הנהג הממשלתי ששרת אותה בתקופת היותה שרה, ומזה כחודשיים בניגוד לתקנות ממשיך הנהג לעבוד איתה כאישה פוליטית, ולקבל שכר מהמדינה. כך דווח הבוקר (ג') בגלי צה"ל. נציבות שירות המדינה תחקור חשד לעבירות משמעת חמורות של המעורבים בטיפול בנושא.
על פי הדיווח, לנהג הועברו בחודש האחרון כמה פניות לחזור באופן מיידי לעבודה במשרד התעשייה והמסחר, אולם הוא התעלם מהן. לדברי גורמים במשרד, המנכ"ל הפעיל עליהם לחצים כבדים במטרה לאפשר לשרה לשעבר להמשיך להנות משירותי הנהג הצמוד, ולהשתיק את הפרשה כולה. כתב גל"צ גל אלון דיווח הבוקר שלפני כשבועיים הועברה למנכ"ל חוות דעת חד-משמעית של נציבות שירות המדינה בנושא, אולם למרות זאת, לא השתנה דבר.
מנציבות שירות המדינה נמסר כי ברגע שאיציק התפטרה מתפקידה, אסור היה לה, כאישה פוליטית, להעזר בשירותיו של הנהג הממשלתי, ולו ליום אחד נוסף. בנציבות אומרים כי הדברים הובהרו לאיציק באופן מפורש בשיחת טלפון בשבוע שעבר, אולם השרה לשעבר אומרת כי הנושא הועבר לבדיקת פרקליטות המדינה. עוד אמרה איציק בתגובה כי על פי הבנתה היא יכולה להמשיך ולהשתמש בשירותיו של הנהג, אך תכבד כל החלטה של הפרקליטות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
איציק. מסרבת בתוקף לוותר על הנהג
צילום דודו פריד
מומלצים