שתף קטע נבחר

בריטניה: ישראל דחתה בקשת בלייר

דוברו של בלייר: ישראל דחתה את בקשתו האישית לאפשר לפלסטינים לצאת לוועידה, וביטלה פגישה בינו לבין השגריר. אחר הצהריים נפגש ראש ממשלת בריטניה עם עמרם מצנע. מקורבי רה"מ: "ראוי שאדם המתיימר להיות ראש ממשלה יפעיל שיקול דעת בתקופה רגישה זו"

יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, יצא היום (ה') לביקור בזק בלונדון, במהלכו נפגש עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, וכן עם חברי פרלמנט ואנשי עסקים.
יומיים לאחר בחירתו של מצנע לראשות העבודה, שיגר אליו ראש ממשלת בריטניה את ההזמנה, וביקש שיבקרו עוד לפני הבחירות בישראל. במפלגת העבודה, שדישדשה אז בסקרים, התייחסו אז לנסיעתו של מצנע כאל "בדיחה לא טובה" ונסיעה מיותרת, שאין לה מקום בעיצומו של קמפיין.
אולם עתה, משנראה כי העבודה מתאוששת בסקרים, אומרים בסביבתו של מצנע כי לפגישה עם בלייר יש חשיבות רבה, "לנוכח המציאות שבה דלתות העולם נסגרות בפני שרון, ונפתחות בפני מי שנראה כראש הממשלה הבא של ישראל".
בלשכת ראש הממשלה אומרים כי "אין כל בעיה מיוחדת" ביציאתו של מועמד העבודה ללונדון. "זכותו של בלייר להזמין אליו את מי שהוא רוצה", אומרים מקרובי שרון. עם זאת, מותחים המקורבים ביקורת מרומזת על עיתוי הביקור: "זה לא זמן טוב להוציא החוצה ויכוחים פנימיים, אשר קיימים במסגרת מערכת הבחירות", הם אומרים, ומוסיפים כי "ראוי שאדם, המתיימר להיות ראש ממשלה, יפעיל שיקול דעת בתקופה רגישה זו".

ישראל - בריטניה: המתיחות מחריפה

בעניין היחסים בין ממשלות ישראל ובריטניה, לאור האיסור שהטיל הקבינט על יציאת המשלחת הפלסטינית ללונדון, אומרים בסביבתו של שרון כי בין ראש הממשלה לעמיתו הבריטי שוררים "יחסים הדוקים", ומבהירים כי "שרון ובלייר רואים את מרבית הנושאים עין בעין".
אך למרות ניסיונות ההרגעה של מקורבי ראש הממשלה, נראה כי היחסים בין ישראל לבריטניה רק הולכים ומחריפים. דוברו של בלייר אמר אחר הצהריים בלונדון, כי ישראל דחתה את בקשתו האישית לשקול מחדש את האיסור על יציאת המשלחת הפלסטינית.
"ישראל לא שינתה את עמדתה. תשובתה הועברה אלינו מלשכתו של שרון, אך השגריר שלנו טרם זכה להיפגש עמו", אמר הדובר. בלונדון טוענים כי הפגישה, שתוכננה להתקיים בין שרון לבין השגריר שרארד קופר-קולס, נדחתה למועד לא ידוע. השגריר העביר לשרון איגרת מטעמו של טוני בלייר, שבה הוא מנסה לשכנעו כי השתתפות הפלסטינים בוועידת לונדון חשובה.
בלשכת רה"מ אומרים בתגובה, כי הפגישה בין שרון לשגריר נדחתה ליום ראשון "בשל השינויים בלוח הזמנים", ואז גם תימסר תשובתה הרשמית של ישראל. בלשכה מכחישים את הרמיזות על יחס מזלזל, שהופנה כלפי בריטניה ושגרירה.

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מצנע ובלייר. קפיצה ללונדון
צילום: איי פי
מומלצים