שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נכשל המו"מ בין גל"צ לאקו"ם
  הנהלת אקו"ם נפגשה היום (ד') עם נציגי גל"צ במטרה להגיע לפשרה. אקו"ם: הם לא רוצים פתרון

  בעקבות החלטת בית המשפט העליון שהתקבלה בשבוע שעבר, על פיה תיאסר בתחנות הרדיו הצבאיות גל"צ וגלגל"צ החל מיום ראשון הקרוב (12.1) השמעת יצירות מוזיקליות רשומות ומיוצגות על ידי אקו"ם, נפגשו הבוקר הצדדים למו"מ ארוך, מתיש, שבשלב זה, נכשל.
  בפגישה שהתקיימה מהשעה 9:00 בבוקר ונמשכה כחמש שעות, נכחו מנכ"ל אקו"ם יוריק בן דוד, סגנו, ראובן רצון, ופרקליטיהם וכן עו"ד אפורי ממשרד המשפטים, רחל סובייצקי, היועצת המשפטית של משרד הביטחון, עו"ד יעקב כהן מפרקליטות מחוז תל אביב, ונציגי גל"צ, ביניהם מנהל גלגל"צ, אלדד קובלנץ, היועץ המשפטי של גל"צ, עדי בן-שך ועודד לווינסון. מפקד תחנת גל"צ אבי בניהו נעדר מן הפגישה. עם תום הפגישה שהתקיימה במשרד המשפטים בת"א אמר מנכ"ל אקו"ם ל-ynet: "אני מרגיש שהתעללו בנו. קשה לי להבין איך הם לא קולטים שיש צו מניעה בפתח, צו שייכנס לתוקפו כבר ביום ראשון הקרוב, שזה אומר שהחל מיום ראשון הקרוב הם ייאלצו להפסיק לשדר מוזיקה ישראלית ולועזית מוגנת בחוק זכויות יוצרים, ולמרות זאת, הם מתנהגים בשחצנות, כאילו הערכאה העליונה של הצדק במדינת ישראל לא אמרה את דברה". לדבריו של בן-דוד, הוחלפו הצעות בין הצדדים, הצעות אותן הוא מגדיר "מרחיקות לכת באופן משמעותי", ולמרות זאת, משרד המשפטים, המייצג את משרד הביטחון בתביעה, "נשאר בעמדותיו הקשוחות וסירב להיכנס למשא ומתן ריאלי".
  החלטת בית המשפט העליון משבוע שעבר הפכה על פיה החלטה קודמת של בית המשפט המחוזי שפסלה את עתירת אקו"ם משנת 1999, ודרישותיה לפצות את האגודה הפועלת למען זכויות היוצרים. המאבק המשפטי החל בעקבות אי-הסכמה בין הצדדים לגבי גובה התמלוגים המגיעים ליוצרים עבור השמעת יצירותיהם בתחנות הרדיו. בין הדרישות שאקו"ם הציבה היה תשלום רטרואקטיבי על השמעות עבר משנת 99' ועד היום, בגובה של 4,750,000 ש"ח לשנה, וקביעת גובה התמלוג לכל השמעה באחוזים לעתיד. במהלך המו"מ שהתנהל היום הציגה הנהלת אקו"ם בפני המתדיינים מודל שעל פיו יוכלו מנהלי תחנות הרדיו לשלוט על גובה התשלום לפי מספר השמעות, כלומר ככל שישמיעו יותר יצירות מוגנות כך ישלמו יותר ולהפך, אך הצעה זו לא התקבלה. מדובר במודל תשלום שאקו"ם מפעילה גם כלפי גופים אחרים כמו רשות השידור. סביר להניח שהמו"מ בין הצדדים ייכנס להילוך גבוה במהלך הימים הקרובים, אך בינתיים נדמה כי מדובר בניסיון לראות מי ימצמץ ראשון.
  "עכשיו יותר מתמיד נדמה לנו שהם לא באמת רוצים לפתור את מצוקת היוצרים", אומר בן-דוד ומוסיף, "באנו והתפשטנו שם, החלטנו לרדת מהתביעה הגדולה של 4,750,000 ש"ח לכל שנה משנת 99' ועד היום, מכיוון שאנחנו מוכנים ללכת לקראתם, ומכירים את המצוקות הכלכליות. אנחנו לא רוצים להעמיס עליהם בגלל הקשיים התקציביים. הסכמנו להתפשר באופן משמעותי, אבל התחושה היא שההתעללות עדיין לא הסתיימה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים