שתף קטע נבחר

לבנת: "בסופו של דבר המתלבטים יחזרו הביתה"

בכירי הליכוד מקווים: הזעם על החלטת השופט חשין להפסיק את שידור מסיבת העיתונאים של שרון יעורר את הפעילים. "הליכודניקים מתעוררים רק כשדופקים אותם", אומרת ל-ynet פעילת ליכוד

מאמץ מוגבר בליכוד להתגבר על נזקי פרשיית שרון. לאחר שראש הממשלה ערך ביום חמישי בערב מסיבת עיתונאים, פשטו היום (ו') בכירי הליכוד על הרחובות בניסיון לעורר את השטח. המטרה: לנצל את הזעם על הפסקת שידור מסיבת העיתונאים, כדי להמריץ את הפעילים.
ההחלטה של ועדת הבחירות המרכזית תידון בישיבה מיוחדת של הוועדה במוצאי שבת. יו"ר הוועדה מישאל חשין יציג בפגישה את הסברו להחלטה להפסיק את השידור החי של מסיבת העיתונאים ויגיב לדרישות שמופנות אליו מנציגי המפלגות.
שרי הליכוד לימור ליבנת, ציפי ליבני, עוזי לנדאו ומאיר שטרית התייצבו בצמתים שונים ברחבי הארץ להפגנת נוכחות יחד עם פעילי המפלגה. בכירים בליכוד מקווים שאירועי אתמול ישמשו מנוף לפעילות השטח ודלק למערכת הבחירות הרדומה.

"שבת שרון. אתם משלנו?"

בצומת ארלוזורוב בתל אביב ניכרו ניסיונות הפעילים לעורר את הציבור: האתר כוסה בסטיקרים, חומרי תעמולה חולקו למכביר והג'ינגל של הליכוד התנגן בקולי-קולות.
ג'יימי אלגורד, מראשי צעירי הליכוד, סיפר ל-ynet: "הסטיקרים נגמרו כבר ברוב הצמתים. אנחנו בטוחים כי מה שקרה אתמול יעורר את השטח. אף אחד לא אמר מילה כשמצנע קרא לרה"מ 'הסנדק' וראש מאפיה. רק כאשר ראש הממשלה ניסה להגן על עצמו, פתאום הוחלט לכבות לו מיקרופונים. זה יעבוד בהפוך על הפוך. ככל שיענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ". פעילת ליכוד אחרת אמרה: "תודה רבה על מה שעשיתם לנו, הליכודניקים מתעוררים רק כשדופקים אותם".
אלא שהתלהבות היתה מוגבלת. הפעילים ניגשים לכלי הרכב בצומת בברכת "שבת שרון" וכשאין היענות בדקו: "אתם משלנו?". אלגורד מסביר: "זה לא קרנבל כמו שזה היה פעם. פעם היו בחירות אחת לארבע שנים; אנשים ציפו לזה. הפעם שתי המפלגות לא יצאו מהפריימריס עם הראש למעלה. לאנשים נמאס ללכת לבחירות כל שנתיים וזה ניכר".
במהלך הדברים ניגש אליו פעיל מפלגת העבודה ואמר לו: "אולי אתם יכולים לסדר הלוואה בריבית טובה?". ג'יימי השיב: "תיגש להרצוג מעמותות ברק, הוא יוכל לסדר לך".
השרה לבנת שהגיעה לצומת עם בנה ואמרה: "להחלטה של חשין מאתמול יש משמעות של התעוררות אדירה בשטח. יש כעס לא נורמלי על כך שסתמו לראש הממשלה את הפה. עם כל הכבוד, מותר שתהיה ביקורת גם על השופט. מעניין שנתנו בבית המשפט פתחון פה מלא לאחמד טיבי ורק לראש הממשלה אסור לדבר. בסופו של דבר המתלבטים יחזרו הביתה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
"יש התעוררות". לבנת
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
"מותר לבקר אותו". חשין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים