שתף קטע נבחר

הליכוד: חבל שחשין לא צופה יותר בטלוויזיה

ח"כ מיכאל איתן והיועץ המשפט של הליכוד תקפו במסיבת עיתונאים את החלטת חשין להפסיק את שידור דברי רה"מ. "אם חשין היה צופה יותר בטלוויזיה, הוא היה מבחין שהתעמולה של העבודה גדולה פי כמה"

"הצהרת השופט חשין שאיננו ירא מראש הממשלה, עלולה ליצור רושם שמישהו מנסה להטיל מורא על השופט. אין דבר כזה, ולא נותר לי אלא להצטער על כך". כך אמר היום ח"כ מיכאל איתן במסיבת עיתונאים שערך יחד עם היועץ המשפטי של הליכוד, איתן הברמן,
בליכוד, כך נראה, עדיין לא נרגעים מהפסקת שידור מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה על ידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית ביום ה'. השתקת ראש הממשלה, טענו איתן והברמן, היתה מדיניות של איפה ואיפה. "זה לא שלא הייתה תעמולה בדברים של ראש הממשלה, אך על רקע דברי התעמולה של מפלגת העבודה ששודרו בלא כל הפרעה, היה צריך לתת לשרון לומר גם את דבריו", הם אמרו.
איתן והברמן הציגו שורה של הפרות, לדבריהם, של בכירי מפלגת העבודה על איסור התעמולה. בין היתר, הם הציגו את דברי מצנע שכינה את שרון "הסנדק", את אופיר פינס שאמר על הליכוד "במאפיה כמו במאפיה", ואת דברי אהוד ברק בתוכנית "פגוש את העיתונות", בהם אמר שהליכוד הוא שמסייע לטירור.
איתן והברמן לא הכחישו שבדברי רה"מ היתה תעמולת בחירות, אך תקפו את השופט מישאל חשין שאחראי על מניעת התעמולה, ו"אמר שכמעט ושאינו נוהג לצפות בטלוויזיה". לדבריהם, "אם השופט היה צופה לעתים קרובות יותר בטלוויזיה, הוא היה שומע שהתעמולה שנשמעת מטעם אנשי מפלגת העבודה "גדולה פי כמה".
עו"ד הברמן אמר כי "דבריו של רה"מ לא היתה חריגה ממה שאחרים אמרו. ראוי היה שהשופט לא יפעל באורח מיידי לביטול השידורים".
איתן אמר כי "או שתתקבל החלטה שאין שידור של אף צד, או שיהיה איזשהו מנגנון שהשופט יסמיך אנשים שלו כדי לעקוב אחר כלי התקשורת ואם יהיו עיוותים אז הם יתוקנו. לא ייתכן שנהיה תלויים בשאלה האם השופט ראה את השידור או אם לא. התוצאה, במקרה של הפסקת שידור מסיבת העיתונאים של שרון, פעלה לרעתנו".

הפגנה עם פיות סתומים

בתום מסיבת העיתונאים הפגינו מחוץ לבניין צעירי הליכוד עם שלטים בגנות השתקת רה"מ, כשעל פיותיהם מדבקות. הם נשאו שלטים בהם נכתב בין היתר: "דמוקרטיה זה לא להשתיק". אחד מהם, דוידי הרמלין, אמר כי "מעניין שכשמסיתים נגד רה"מ פתאום כללי איסור התעמולה נשכחים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
הפגנת צעירי הליכוד
צילום: ערוץ 1
מומלצים