שתף קטע נבחר

סקר: הליכוד עולה, העבודה יורדת

מסקר "ידיעות אחרונות" עולה כי הליכוד מתאושש ועומד על 32-33 מנדטים; העבודה צונחת לשפל של 20 מנדטים

לראשונה מאז פרסום החשדות על שחיתויות בליכוד, הליכוד נמצא בעלייה - ואילו העבודה יורדת. כך עולה מתוצאות הסקר של "ידיעות אחרונות" שפורסם הבוקר.
על פי הנתונים שפורסמו, הליכוד - שעמד בסקר האחרון של "ידיעות" על 28 מנדטים - התאושש והוא מזנק בסקרים הנוכחיים ל-32 עד 33 מנדטים. העבודה, לעומת זאת - שעמדה בסקר האחרון של "ידיעות" על 22 מנדטים - ירדה לשפל חסר-תקדים של 20 מנדטים.
עם זאת, בחלוקת הגושים אין שינוי דרמטי. על פי הסקר מוביל גוש הימין עם 63 מנדטים, לעומת גוש השמאל והמרכז שעומד על 57 מנדטים בלבד.
על השאלה - האם הסבריו של שרון על פרשת ההלוואה בסך מיליון וחצי דולרים שיכנעו אותך - ענו 47% מן הנשאלים כי הם לא שיכנעו, לעומת 35 מן הנשאלים שענו כי נימוקיו של שרון דווקא כן שיכנעו אותם. כמו כן, סברו 47% מן הנשאלים כי השופט חשין צדק כשקטע את מסיבת עיתונאים של שרון, לעומת 42% מן הנשאלים שחשבו שחשין שגה בצעד זה.

"השפה החריפה"

זהו הסקר הראשון שנערך אחרי ששקעה בתודעת הציבור מסיבת העיתונאים הדרמטית, שבה החליט יו"ר ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין, לקטוע את דבריו של ראש הממשלה, אריאל שרון, משום שעסק בתעמולת בחירות אסורה.
בליכוד העריכו לאחר מסיבת העיתונאים כי קטיעת דברי ראש הממשלה הציגה אותו כקורבן, והיא עשויה לעבוד לטובתו. עם זאת, דוברי הליכוד הקפידו הלילה שלא לקשור בין הדברים. ליאור חורב, האסטרטג בקמפיין של שרון, אומר כי "מה שעמד בעוכריה של מפלגת העבודה הייתה השפה החריפה והבוטה שהשתמשו בה נגד שרון".
לעומתו, אומר עו"ד רוני בראון, המתמודד ברשימת הליכוד, כי "אכן מאז סיפור חשין ניכרת התעוררות גדולה בסניפים. אנשים מתייצבים בצמתים ונכנסו לפעולה. בסוף השבוע זהו ליכוד אחר".
במפלגת העבודה קיבלו בתדהמה את הסקרים. " המצב קשה", אמרו בכירים במפלגה, "אין לנו שום הסבר לתוצאה הזו. אין בה שום היגיון". במפלגה אומרים כי תוצאות ביניים של סקר פנימי שהזמינה מפלגת העבודה הראו אמש על 32 מנדטים לליכוד ועל 25 מנדטים לעבודה - כלומר, הסקר של העבודה מצביע אמנם על התאוששות של הליכוד, אבל הוא מצביע גם על התחזקות של העבודה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים