שתף קטע נבחר

נאשם במעשים מגונים זוכה מחמת הספק

נשיא בית המשפט השלום בבאר שבע, משה מכליס, העדיף את גירסת הנאשם על פני גרסת המתלוננות: "הנאשם היה עקבי ולא שינה גרסתו, כפי שעשו המתלוננות"

בית משפט השלום בבאר שבע זיכה היום (ב') מחמת הספק את שמואל פייבר שהואשם במעשים מגונים בשתי נערות לפני כחמש שנים. נשיא בית משפט השלום בבאר שבע, השופט משה מכליס, קיבל את גרסתו של פייבר על פני גרסת הנערות.
יצויין שפייבר הורשע בעבר בעשר עבירות מין, בגינן נידון למאסרים על-תנאי ולקנסות.
פייבר, פעיל ליכוד מהדרום, הואשם שביצע את המעשים בשתי נערות בנות 13 שעבדו עבורו במערכת הבחירות בשנת 1996. הוא הואשם שביצע את המעשים בילדות בזמן נסיעה ברכבו. בכתב האישום הופיעה עדותן של הנערות לפיה הוא ליטף אזורים אינטימיים בגופן בניגוד לרצונן ולמרות שהביעו את התנגדותן לכך. אחת הנערות סיפרה שדרשה ממנו לחדול ממעשיו ולא תספר על כך להוריה, אולם לדבריה אמר לה פייבר שאיש לא יאמין לה. לבסוף נמנעה הנערה מלחשוף את המעשים משום שהתביישה לספר אודותם. הנערה השנייה סיפרה בעדותה שנמנעה מלחשוף את המעשים מחשש שלא יאמינו לה. עוד סיפרה שרק משבגרה והבינה את חומרת המעשים, פנתה למשטרה והגישה תלונה נגד פייבר.
בהחלטתו כתב השופט מכליס: "התרשמותי מהמתלוננת בעת מתן עדותה בפני התרשמות שלילית ביותר". לגבי עדותה של הילדה השניה אמר השופט: "לגבי ההסבר שנתנה הילדה כי לא התלוננה משום שפחדה מהנאשם, גם אותו מתקשה אני לקבל, שכן אין זה מתיישב עם העובדה שמאוחר יותר לא פחדה לתת עדות לטובת חברתה. גם פירוט הארועים כפי שתוארו לא מצביע על פחד המתלוננת מהנאשם… גם עדה זו לא הותירה עלי רושם חיובי".
"הנאשם היה עקבי ולא שינה גרסתו, כפי שעשו המתלוננות", מסכם השופט, "לא התרשמתי לשלילה מן הנאשם, כפי שהתרשמתי מהמתלוננות, ונכוןטני ליתן בעדותו את מלוא האמון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים