שתף קטע נבחר

לפיד: ההצגה של העבודה לא תחזיק מעמד

בהרצאה בפני סטודנטים בתל אביב אמר יו"ר שינוי שהעובדה שעמרם מצנע מכנס מסיבת עיתונאים להודיע שלא יצטרף לממשלת אחדות בראשות הליכוד היא הודאה בכשלונו. עוד אמר שהוא מעוניין בתיק המשפטים, כדי, בין השאר, "לבטל את חוק טל"

העובדה שעמרם מצנע מכנס מסיבת עיתונאים כדי להודיע שלא יצטרף לממשלת אחדות בראשות הליכוד היא למעשה הודאה בכישלונו - כך סבור יו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד שהופיע היום (ג') בפני סטודנטים באוניברסיטת תל אביב.
"ההצגה הזו של היום לא תחזיק מעמד. אני לא יודע אם הוא יצטרף לממשלת אחדות, אבל מישהו אחר במפלגתו כן יצטרף לממשלת האחדות. אחרי הבחירות יהיה עליו לחץ עצום לכניסה לממשלת אחדות, ובסופו של דבר, או שהוא יתפטר, או שהוא יצטרף לממשלת האחדות", העריך לפיד. הוא הכריז בהרצאה ששינוי לא תכנס לממשלה שהיא לא ממשלת אחדות.
לפיד התבטא גם בנושא הסכסוך הישראלי פלסטיני ואמר שלהערכתו הסכסוך יסתיים בכך שישראל תפנה את רוב ההתנחלויות מכיוון שאין אפשרות להגן עליהן. "הדמוקרטיה שלנו תתמוטט אם נרצה לנצח ולשלוט בעם אחר. כמה זמן עוד נחזיק אותם ככה? הרי בעוד 12 שנה הם יהיו עשרה מיליון".
האולם בו התכנסו הסטודנטים כדי להאזין ללפיד היה צר מלהכיל את כל המתעניינים, ועשרות נאלצו להישאר בחוץ.
בפנים אמר לפיד שהוא מעוניין בתפקיד שר המשפטים בממשלה הבאה, כדי שיוכל להביא לביטול חוק טל ולביטול חוק משפחות ברוכות ילדים, "ובעיקר כדי לשמור על שלטון החוק במדינה".
לפיד התבטא גם בנושא ירושלים ואמר: "נצטרך להגיע להסדר עם הפלסטינים. אני לא חושב שנמתח חומה באמצע ירושלים. אנחנו צריכים לתת להם אוטונומיה ברבעים שלהם. הרעיון שלי הוא שיהיה ראש עיר יהודי וסגן ראש עיר פלסטיני, משהו כמו הוותיקן ברומא".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי כהן מגן
לפיד. רוצה את תיק המשפטים
צילום: גילי כהן מגן
מומלצים