שתף קטע נבחר

אוניברסיטת ת"א: ביה"ס לרפואת שיניים בסכנת סגירה

המרצים והסטודנטים טוענים: מנכ"ל האוניברסיטה הודיע כי בכוונתו לסגור את בית הספר עקב קשיים תקציביים. האוניברסיטה: אנו לא מאשרים את המידע

חשש: בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב עומד להיסגר. כך התברר בפגישה שהתקיימה אמש (יום ב') בין מנכ"ל אוניברסיטת תל אביב ובין הסגל האקדמי של בית הספר לרפואת שיניים. לדברי נציגי אגודת הסטודנטים, המהלך יתבצע במסגרת תוכנית ההתייעלות שמיישמת הנהלת האוניברסיטה.
סטודנטים שנכחו בפגישה סיפרו, כי מנכ"ל האוניברסיטה, פרופ' גדעון לנגהולץ הסביר, שבית הספר מפסיד כ-15 מיליון שקלים בשנה, והוא ייסגר, אלא אם כן יתקיים אחד מהתנאים: ועדת תכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, האחראית על תקצוב האוניברסיטאות, תוסיף לתקציב האוניברסיטה 15 מליון שקלים בכל שנה, או, לחילופין, הות"ת תאשר לאוניברסיטה לגבות שכר לימוד ריאלי מן הסטודנטים, שיעמוד על כ-30 אלף שקלים לסטודנט.
פרופ' לנגהולץ הסביר, כי בכוונתו לסגור את בית הספר בעוד חמש שנים. כיוון שלימודי רפואת שיניים בבית הספר אורכים שש שנים, משמעות ההחלטה היא שלא תתקיים הרשמה למסלול זה עם פתיחת ההרשמה לאוניברסיטאות, בעוד כ- 3 שבועות.
הסגל האקדמי של בית הספר הודיע, כי אם אכן תתקבל החלטה כזו, יתפטרו המרצים באופן קולקטיבי כבר בתחילת הסמסטר הבא, בעוד כשבועיים.
הגירעון הכספי של אוניברסיטת תל אביב עומד על כ-200 מיליון שקלים, והיא נמצאת בעיצומה של תוכנית התייעלות. עם תחילת שנת הלימודים כינסה הנהלת המוסד מסיבת עיתונאים, בה הודיעה כי תהליך ההבראה לא יפגע בציבור הסטודנטים או ברמתה האקדמית של האוניברסיטה.
מאוניברסיטת תל אביב נמסר, כי אינם מאשרים את המידע. לדבריהם, כל יחידות האוניברסיטה - הוראה, מחקר ומנהל - נבדקות בימים אלה ביסודיות ורק ולאחר שיסתיימו תהליכי הבדיקה והבחינה יתקבלו החלטות. דוברת האוניברסיטה ציינה כי הם נדרשים להיערך בתקופה זו בהתאם למצב הכלכלי והביטחוני השוררים בארץ ובעולם ומשתדלים לעשות זאת תוך פגיעה מינימלית בסטודנטים ובפעילות האקדמית והמחקרית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רפואת שיניים- עסק יקר (אילוסטרציה)
מומלצים