שתף קטע נבחר

הליכוד מציג: פרשת הקלטת המסתורית

יועץ התקשורת של המפלגה התלונן במשטרה על האזנות סתר, פריצות ומעקבים אחר אנשי הליכוד. הרקע: קלטת ובה האשמות נגד ניצב מזרחי, בנוגע להאזנות סתר שביצע לגורמים פוליטים כולל שרון. במשטרה ובפרקליטות זועמים על הרמיזות כאילו הם קשורים לנושא

ליאור חורב, יועצו של ראש הממשלה אריאל שרון, הגיש אמש (ג') תלונה למשטרה, בגין מעקבים וציתותים. חורב הגיש את תלונתו במשרדי מרחב ירקון של המשטרה. לטענת דוברי הליכוד, הציתותים והמעקבים לחורב, הם רק חלק מתופעות דומות שאירעו באחרונה.
גורמים לא רשמיים במפלגה טענו כי יש גורמים במשטרה ובפרקליטות שקשורים לנושא ומתנכלים לליכוד. דובר הליכוד הרשמי הסתייג מהדברים ואמר כי "אנו לא מאשימים את המשטרה אלא להיפך. אנו מביעים אמון מלא בכך שהמשטרה תבצע חקירה נמרצת ותגלה מי מתנכל לנו".
לטענת הליכוד, התופעה החלה לאחר שאנשיו ביקשו להשיג קלטת הקשורה לפרשת האזנות הסתר שביצע ראש היחידה לחקירות הונאה, ניצב משה מזרחי. בקלטת מתועדים דבריו של קצין לשעבר במשטרה, בשם סטניסלב יז'מסקי, שמספר על האזנות סתר שבוצעו לפוליטיקאים, בין השאר לשרון. בליכוד לא פירטו מה הקשר המדויק בינם לבין הקלטת ומדוע התעניינו בהאזנות הסתר שבוצעו לשרון ולפוליטיקאים אחרים.
נגד מזרחי הועלו תלונות לפיהן ביצע את האזנות הסתר בניגוד לחוק, ואלו נבדקות. מזרחי הכחיש בעבר הטענות ואמר כי ההאזנות בוצעו במסגרת חקירות שניהל נגד האנשים להם האזין, בהיתר בתי המשפט.
לטענת יועץ התקשורת של שרון, אייל ארד, באחרונה בוצעו ניסיונות של האזנת סתר אצל עו"ד יורם ראב"ד, המייצג את משפחת שרון, ושידע על מיקומה של הקלטת. כן נפרצו משרדיו של עו"ד חנן גולד, המייצג את יז'מסקי ונגנב ממנו המחשב האישי.
"מכיוון שהגילויים הללו הגיעו לשיא, ליאור הגיש תלונה למשטרה. אנחנו חושבים שגם הטלפונים במטה מואזנים, בהאזנות בלתי חוקיות. הדבר בא לידי ביטוי בין היתר בכך שאמרנו בטלפון שאנחנו יוצאים למשרד מסוים ולאחר מכן אותו משרד נפרץ", אמר ארד, "אנחנו לא עיתונאים ואיננו יודעים מי עומד מאחורי העניין. אנו בטוחים שהמשטרה תתפוס את מי שעשה את הדברים ורצוי שזה יהיה לפני תום מערכת הבחירות".
גורמים במפלגה שהעבירו את הסיפור לערוצי הטלוויזיה השונים, רמזו כי מדובר ב"קנוניה של כנופיית שלטון החוק נגד הליכוד". הגורמים בליכוד האשימו גורמים במשטרה כי הם פועלים בדרכים בלתי חוקיות שמטרתן לערער את אמינותו של שרון.

"דברי הבל"

בתגובה להאשמות הללו אמר דובר משרד המשפטים יעקב גלנטי כי "מדובר בהאשמות מופרכות וחסרות כל בסיס אשר אינם ראויות לתגובה". דובר המשטרה נמסר כי "מדובר בדימיון פרוע ודברי הבל חסרי כל שחר אשר אינם ראויים להתייחסות".
גורמים בכירים במשטרה אמרו ל-ynet כי "יש גבול למוח הקודח ולתרגילים שמנסים גורמים פוליטיים למכור לציבור בעת בחירות". לדבריהם, "כבר כמה חודשים שמנסים למכור את הסיפור הזה לתקשורת ונראה כי עכשיו הצליחו". ניצב מזרחי סירב להגיב על הטענות נגדו.
מקורבים ליו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, הגיבו בגיחוך לתלונה ולרמיזות כאילו העבודה קשורה לנושא. בשיחה עם ynet אמרו המקורבים: "מדובר בקשקוש ובתרגיל בחירות. אנו לא יודעים אם לצחוק או לבכות".
ראש מטה הבחירות של מפלגת העבודה, חבר הכנסת אופיר פינס, אומר כי טענותיו של ליאור חורב על מעקב שבוצע אחריו הן "מניפולציה בכיינית של הליכוד שהחליט להקריב את המשטרה".
"בעבר החליט הליכוד להקריב את השופט חשין ואת הפרקליטות על מזבח קמפיין הבחירות שלו, והפעם הוחלט להקריב גם את המשטרה", אמר פינס שהוסיף כי "מי שעובר עבירות על החוק שלא יתפלא שהמשטרה עוקבת אחריו".

בכתיבת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאשים. איל ארד
צילום: דודו פריד
איך הוא קשור? מזרחי
צילום: דודו פריד
מומלצים