שתף קטע נבחר

מצנע נזף בסנה שדיבר בזכות ממשלת אחדות

ח"כ אפרים סנה אמר בגלי צה"ל כי "יש פתח לממשלת אחדות". יו"ר העבודה זימן אותו לשיחה והבהיר לו כי "עמדתו מוציאה אותו מחוץ למחנה". גורמים במטה שרון: "יש הבנה עם בכירים בעבודה על המשך עבודה משותפת בהמשך הדרך"

יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, קיים בצהריים (יום ד') שיחת נזיפה עם חבר הכנסת אפרים סנה, בעקבות ראיון שהעניק סנה הבוקר לגלי צה"ל בו אמר בין היתר כי יש פתח לממשלת אחדות. בסביבתו של מצנע אומרים כי הוא רתח על סנה והבהיר לו כי דברים אלה הם בניגוד מוחלט לקו של המפלגה וכי "עמדתו מוציאה אותו אל מחוץ למחנה".
ח"כ סנה אמר בתגובה כי "כולנו נותנים גיבוי למצנע", אך הדגיש: "שמעתי שהוא נזף בי בתקשורת, אבל אף אחד במדינה הזאת לא נוזף בי".

"בעבודה יורידו את מצנע מהעץ"

יום לאחר הצהרתו של יו"ר העבודה עמרם מצנע כי לא יצטרף לממשלת אחדות בראשות שרון, טענו היום גורמים בליכוד כי לאחר הבחירות, בכירי מפלגתו של עמרם מצנע "יורידו אותו מעץ ההתנגדות לאחדות, וגם אולי מראשות מפלגת העבודה".
גורמים במטה ראש הממשלה אף טענו כי "יש הבנה עם בכירים בעבודה שתהיה עבודה משותפת בהמשך הדרך". בעבודה הגדירו את הטענות כ"שקרים מצוצים מהאצבע".
ליאור חורב, אסטרטג בצוות של שרון אמר כי "כל ההבטחות של מצנע כי העבודה לא תשב בממשלת אחדות לאומית, נעשו לצורכי תעמולה. הרי מיד לאחר מסיבת העיתונאים שבה הודיע שלא יצטרף לממשלה בראשות שרון, מיד עשו מזה תשדיר. כל ההצהרות האלה יפסיקו להיות רלבנטיות מיד לאחר פרסום המדגמים הראשונים שיציגו את תוצאות הבחירות".
גורמים במטה ראש הממשלה אמרו כי "בכירי מפלגת העבודה לא יוכלו להתעלם מהעובדה שבסקרים הכי טובים, מצנע לא הביא את המפלגה אפילו למספר המנדטים שיש להם כיום בכנסת, למרות הפרסומים אודות הליכוד".
גורמים נוספים בליכוד מסבירים שנראה כי "בליכוד מנסים לזרוע אש בשדה הקוצים של מפלגת העבודה", כלומר, לחדד את הפער בין מצנע לבין בכירים במפלגתו בנושא ממשלת האחדות.

"אני יודע איך להקים ממשלת אחדות"

ראש הממשלה אמר בשיחות עם מקורביו "תהיה ממשלת אחדות. אני יודע איך להקים אותה".
גורמים בסביבתו של שרון אמרו כי "שרון נזכר בנוסטלגיה איך ברק אמר שלא ייכנס לממשלת טהרן-אסואן כאשר כבר בליל הבחירות החלו להתבצע מגעים לכניסה לממשלת אחדות. ראש הממשלה משוכנע חד משמעית שיש לו את הנוסחה להקים ממשלת אחדות".
ראש מטה הבחירות של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר כי "עדיין קשה להעריך האם תקום ממשלת אחדות או לא, מכיוון שהדברים תלויים בעיקר בתוצאות הבחירות ובמספר המנדטים שישיגו שתי המפלגות הגדולות".
בהתייחסו להתנגדותו של מצנע לכניסה לממשלת אחדות, אמר אולמרט כי "ייתכן שבכירי העבודה יצטרכו להוריד אותו מהעץ ולשלוח אותו בחזרה לעירייה".
אתמול אמר הח"כ המיועד ומזכיר הממשלה לשעבר, גדעון סער, כי דברי חלק מבכירי העבודה בכלי התקשורת בגנות ממשלת אחדות העלו חיוך על פניו מכיוון שהוא יודע מה עמדתם האמיתית.

"קשקוש פתטי"

גורמים בעבודה אמרו כי הצהרות בליכוד לפיהן קיימים הסכמים סודיים עם בכירים במפלגת העבודה על הליכה לאחדות לאחר הבחירות, הם "קשקוש ללא בסיס". לדבריהם, "הניסיון של הליכוד להשפיע על סדר היום באמצעות נושאים שקריים ו'מצוצים מהאצבע' הוא פתטי".
יו"ר צוות התגובות של מפלגת העבודה, פרופ' יולי תמיר אמרה כי "ביקשנו מהליכוד שיראו לנו את ההסכמים האלה, אם הם קיימים. שנראה אותם בעיניים. אבל אז אמרו לנו שאי אפשר כי הם סודיים. נו, אם כזה הוא המצב, אז גם אנחנו אומרים שלבכירים בליכוד יש הסכמים סודיים עם בכירים בעלה ירוק".
גם בכירים נוספים במפלגת העבודה דחו את ניסיונות הליכוד להוכיח חוסר אמינות של מפלגת העבודה בעניין האחדות ואמרו כי זהו "ניסיון נואש מצד הליכוד לשנות סדר יום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
סנה. ננזף
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: מאיר פרטוש
מצנע. "לצרכי תעמולה"
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים