שתף קטע נבחר

כרבע מהמועמדים לכנסת: נפעל למען הסביבה

כך עולה מסקר שערכה החברה להגנת הטבע בקרב 129 מועמדים לכנסת הבאה; הנגבי ו-2 שרי איכות הסביבה הקודמים לא מילאו הטפסים

כרבע מהמועמדים הריאליים לכנסת הבאה מתכוונים לעסוק בנושאים סביבתיים. כך עולה מסקר שערכה החברה להגנת הטבע. 33 מתוך 129 שהשתתפו בסקר הצהירו כי יעסקו בקידום נושאים סביבתיים, ופרטו באילו עניינים הנוגעים לתחום יפעלו בכנסת הבאה.
מהסקר עולה עוד, כי מספר חברי הכנסת שיעסקו בנושאי סביבה כמעט שיוכפל. 19 מועמדים שהם ח"כים ותיקים ו-14 מועמדים חדשים הצהירו כי הם מתכוונים לפעול למען איכות החיים והסביבה.
לבד מהמפלגות שמגדירות עצמן "ירוקות", אחוז הח"כים הגבוה ביותר שענה על השאלונים מצוי במפלגות חדש-תעל, שינוי ומרצ. ככלל, חברי המפלגות המוגדרות 'חברתיות' הראו עניין רב יותר בקידום נושאי איכות הסביבה בכנסת. מפתיע בהקשר זה שאף לא אחד ממועמדי ש"ס לכנסת ענה על שאלוני המפלגה. מפלגות המרכז - העבודה והליכוד, הפגינו אדישות יחסית לנושא, ורק 5-4 מחבריהן ענו על שאלוני החברה.
עובדה מעניינת נוספת היא שדווקא מי שהיו שרים לאיכות הסביבה ומועמדים כעת לכנסת (צחי הנגבי, דליה איציק ויוסי שריד) לא התפנו מעיסוקיהם לענות על השאלון.
מהשאלון עולה, כי הנושא הסביבתי המרכזי בו מתעניינים מרבית הח"כים הוא קידום חוק החופים. נושאים נוספים אותם התחייבו המועמדים לקדם: תחבורה ציבורית, שמירה על הנוף והקרקע, ומצב הכינרת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
רז. ילחם בעשן הסיגריות
צילום: אורן אגמון
אתר הכנסת
איציק. לא השתתפה בסקר
אתר הכנסת
מומלצים