שתף קטע נבחר

פרס: דיבורים על ממשלת אחדות חילונית - אשליה

בעקבות המצב העגום בסקרים, נועדו מצנע ופרס בצעדים בהם יש לנקוט עד הבחירות. יו"ר העבודה: "ההכרזה על אי חבירה לאחדות בראשות שרון עוד תוכיח את עצמה". ח"כ פרס: "ההכרעה תמיד נופלת בשבועיים האחרונים". בערב תקף פרס את המפלגות הדתיות והמתנחלים בכינוס בבאר שבע

יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, נפגש הבוקר (ה') עם ח"כ שמעון פרס במשרדו של האחרון בבית אמות משפט בתל-אביב. השניים נועדו לדיון במצבה הקשה של המפלגה בסקרים. בין השאר, נקבעה הפגישה בעקבות היעדרותו של פרס ממסיבת העיתונאים, בה הודיעה העבודה כי לא תצטרף בשום אופן לממשלת אחדות בראשות שרון. הסיבה להיעדרות הייתה ביקורו של פרס בלוס אנג'לס.
מצנע ופרס דנו במשך שעה בצעדים שעל המפלגה לבצע בתריסר הימים שנותרו עד לפתיחת הקלפיות. בתום הפגישה התייצבו השניים בפני המצלמות, ופרס דחה לראשונה בפומבי את רעיון ממשלת האחדות. "כל הדיבורים על ממשלת אחדות חילונית - אין להם שום סיכוי בעולם. זו אג'נדה של העיתונות, וזו אשליה". הוא הוסיף כי "הבחירות האמיתיות יחלו ב-29 בינואר, אז יתחדשו כל החקירות, יחזור הטרור ויהיה צורך לטפל בגירעון".
"תתייחסו למציאות", קרא פרס. "אל תמציאו מציאות וירטואלית. אין שום סיכוי שהליכוד ייפרד מהדתיים, ולפיד יישאר רווק גם אחרי הבחירות האלה. זה יחזק את הליכוד, יחליש את העבודה ואת המדינה". שר החוץ לשעבר אמר כי הוא אינו מתרשם מהסקרים שפורסמו הבוקר: "בכל הבחירות שאני זוכר ההכרעה נפלה בשבועיים האחרונים. מה שעלה זה מספר המתלבטים".
לשאלה, האם ההודעה המתוקשרת על אי-הצטרפות לממשלת אחדות בראשות שרון לא נכשלה, ענה מצנע: "הניסיון לא כשל בכלל. הציבור מאמין שלעבודה יש דרך, והיא יודעת להתמודד. המהלך יוכיח את עצמו בשבוע-שבועיים הקרובים, כשהמתלבטים יבינו את המציאות". מצנע דחה את הטענה כי יש לו מתנגדים במפלגה, ואמר: "אין אצלנו קולות צורמים. המפלגה מאוחדת אחרי הדרך, והסיכוי היחיד לממשלת אחדות הוא תחת הנהגת העבודה".

מתקפה על המפלגות הדתיות בבאר שבע

הערב נפגש פרס עם עולים חדשים וצעירים בבאר שבע, ואמר כי "אי אפשר להילחם בטרור בלי להילחם בסיבות לטרור". הוא תוקף את המתנחלים ברצועת עזה ואמר כי "אין הגיון לתת ל-5,000 מתנחלים לשבת על 50 ק"מ מרובע בעת שמילון ומאתיים פלסטינים מצטופפים על 310 ק"מ רבוע".
פרס תקף המפלגות הדתיות ואמר כי "אני לא נגד דת, אני נגד מפלגות דתיות. משה רבנו לא זקוק למפלגה ולרבנים אין זכות לקבוע מי הוא יהודי אלא אם כן הציבור יקבע מי הוא רב". פרס הוסיף כי "אם רוצים לפתור את בעיית המצוקה והאבטלה, צריך להעביר את הכסף מהדתיים ומההתנחלויות לטיפול בבעיות האמיתיות". גם על שינוי לא חס פרס כשאמר שהיא "שדכן בלי כלה ובלי חתן". "הם לא יצטרפו לליכוד משום ששרון הצהיר שהוא רוצה דתיים בממשלתו. הם לא יצטרפו לעבודה בגלל שהם לא תומכים בשלום. ובלי חתן ובלי כלה הם יישארו רווקים לנצח וככה אי אפשר לבנות משפחה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. מציאות וירטואלית
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מצנע. אין קולות צורמים
צילום: איי פי
מומלצים