שתף קטע נבחר

חשין לשרנסקי: אני לא מקבל הוראות

יו"ר ועדת הבחירות נגד השר נתן שרנסקי: השופט חשין רגז על המתקפה ששיגר לעברו יו"ר ישראל בעליה בעקבות פעולותיו האחרונות, ושיגר לו מכתב זועף בנושא

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, החליט היום (ה') שלא לעבור בשתיקה לנוכח התקפת השר נתן שרנסקי וכתב לו מכתב חריף. "לו פנית אלי ישירות כמקובל בין בני תרבות, כי אז הייתי משיב לך על ראשון ראשון ואחרון אחרון", כותב השופט לשר.
תחילת המהומה אתמול, במכתב ששיגר שרנסקי לנשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק. שרנסקי כעס על חשין בשל החלטות שקיבל, בין היתר להפסיק את השידור הישיר של מסיבת העיתונאים עם ראש הממשלה שרון, וכן בשל ההתבטאות של חשין בעקבות זאת - "אינני ירא, גם לא מראש הממשלה".
שרנסקי ביקר את "פעלתנות היתר" של חשין וטען: "הוא פוגע בתדמית המערכת כולה!" חשין לא קיבל העתק של המכתב, אלא נתקל בו בעת שיטוט באינטרנט. הוא החליט לענות לשר במכתב משלו.
השופט חשין הבהיר בתשובתו לשר שרנסקי, כי השופט ברק אינו ממונה עליו או על כל שופט אחר בעליון. "לכן", המשיך חשין במכתבו העוקצני, "בקשתך לפעול מיידית להפחתת מעורבות השופט חשין במערכת הבחירות בקשה היא שמקומה לא יכירנה במערכת המימשל או במערכת הבחירות הדמוקרטית בישראל... אינני תלוי באיש ואינני מקבל הוראות מאיש... שופט עצמאי הוא בפעילותו... זו מהותה של כהונת השפיטה במדינת ישראל וראוי שנדע זאת כולנו".
חשין הצר על כך ששרנסקי לא פירט במכתבו מהן טענותיו לגופה של עבודתו השיפוטית בוועדת הבחירות. "חוששני שסתמת ולא פירשת משום שלא היה לך מה לפרט ולפרש", היכה שוב השופט, בניסוח לא דיפלומטי.
השר שרנסקי הודה בתגובה לשופט חשין על תגובתו המהירה. "אני מכבד את התפקיד הלא פשוט שמבצע השופט חשין כיו"ר ועדת הבחירות המרכזית", מסר שרנסקי ל-ynet. "הביטוי במורכבות הנושא טמון בדבריו של חשין, שאמר בעצמו לפני ימים ספורים כי חוק התעמולה מיותר, וקשה מאוד ליישום. מכאן, שגם השופט חשין, כמוני, חושב שיש לנהל סיג ושיח דמוקרטי ופתוח, ולא לחנוק אותו בחוקים דרקוניים". עוד הוסיף השר שרנסקי כי יפעל בכנסת ה-16 לביטול חוק התעמולה אותו הוא מכנה "אנכרוניסטי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
חשין. בין בני תרבות
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: איי אף פי
שרנסקי. הוא פוגע
צילום: איי אף פי
מומלצים