שתף קטע נבחר

הלו סנגל, יש מצביעים ישראלים?

במשרד החוץ ערכו הצגה של הצבעת נציגי ישראל בחו"ל. בדקר היו מודאגים לאחר ש-33% מהמצביעים - אדם אחד - איחר להגיע עם הפתק. שר החוץ נתניהו תקף את ההחלטה בבלגיה לחדש את ההליכים נגד שרון

הצבעת עובדי שליחי ישראל בחו"ל החלה אמש בקנברה באוסטרליה, והיא נמשכה היום (ה') במרבית נציגויות ישראל באירופה, אפריקה ואסיה. מחר תחל גם בארה"ב. מדובר על 4,200 מצביעים ביותר מ-90 נציגויות שונות של משרד החוץ ברחבי העולם.
שר החוץ בנימין נתניהו ומנכ"ל המשרד יואב בירן, הגיעו לחדר המצב של משרד החוץ כדי להתרשם מהתקדמות ההצבעה בנציגויות ישראל בעולם באמצעות ועידת וידיאו.
ועידת הוידיאו הראשונה התקיימה עם נציגות ישראל בבריסל, שבה כ-150 בעלי זכות הצבעה. לאחר מכן יצר חדר המצב קשר עם נציגות ישראל בגרמניה. מנכ"ל משרד החוץ שאל את שגרירת ישראל בברלין ואת אנשי השגרירות שהשתתפו בשיחת הוועידה "האם גם לכם יש יום שבתון כמו שיש במהלך הבחירות בארץ?" עובדי השגרירות פרצו בצחוק. המנכ"ל בירן הסביר: "רק רציתי שייראו שאנשי המשרד עובדים".
בהמשך התקשר חדר המצב עם נציגות ישראל בדקר שבסנגל.
"בוקר טוב, דקר", אמרה עובדת משרד החוץ. "שר החוץ על הקו".
"שלום, אני רז קצין המנהלה כאן" השיבו בדקר.
"כמה אנשים מצביעים בדקר?", שאל נתניהו.
"שני אנשים ועוד שליח נוסף שמגיע מרחוק, ואנחנו מקווים שהוא יספיק לעלות על מטוס ולהגיע לכאן בזמן עם הפתק שלו", אמר רז. "הוא יצא כבר, אני מקווה שהוא יגיע בזמן".
"אני מקווה שתדאגו להצביע בשיעור של 100%", אמר נתניהו בחיוך, ושאל, "מה אתם מתכוונים לעשות עם מעטפות ההצבעה?"
"אחרי שנסיים להצביע, נצא לשדה ונעמיס את זה על מטוס" השיב רז.
"מה זאת אומרת להעמיס? זה בסך הכל מעטפה", הקשה נתניהו.
לאחר מכן התקשרו בחדר המצב לשגרירות ישראל בקהיר. "יש לנו את קהיר על הקו?", שאלה עובדת חדר המצב.
מהצד השני של הקו ענה גדעון בן-עמי, שגריר ישראל במצרים: "יש לנו 30 בעלי זכות בחירה, רובם שייכים למערך האבטחה. עד עכשיו הצביעו קרוב לחמישה אנשים".
שר החוץ שאל האם מצרים מגלה התעניינות במערכת הבחירות הישראלית. "אני במקרה הייתי היום במשרד החוץ המצרי, והסבתי את תשומת לבם לכך שאנו בוחרים", השיב בן-עמי.
בתום ועידות הוידיאו המתוקשרות, פנה נתניהו להשיב גם על שאלות הכתבים. נתניהו נדרש להגיב על העובדה שממשלת בלגיה נערכת לשינוי החוק באופן שיאפשר להעמיד את שרון לדין פלילי במסגרת המשפט הבינלאומי שמתנהל נגדו.
"זהו אבסורד. יש כאן ניסיון להשתמש בערכאות משפטיות למען מטרות פוליטיות. ברור שנצטרך לנקוט בצעדים המתבקשים. זה מוכיח שבינאום המשפט צריך להיות עם בקרות. זה יכול ליצור מצב של אוסף טריבונלים פוליטיים במשפט הבינלאומי", הבהיר נתניהו, לדבריו, לא ניתן לקבל את האבסורד שמדינת ישראל וראש הממשלה, שנמצאים בעיצומו של מאבק בטרור, יואשמו ב"האשמות אבסורדיות שונות".
נתניהו נשאל על דבריו של שר החוץ הירדני אודות הסיכוי להתקדם בתהליך מדיני עם הפלסטיני אם שני הצדדים יקבלו עליהם את "מפת הדרכים" האמריקנית. נתניהו השיב כי אפשר להגיע למקום מסוים אם שני הצדדים רוצים להגיע אליו. "אך אם צד אחד רוצה בהשמדת הצד השני, זה לא יעזור".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נתניהו. מה להעמיס מה?
צילום: איי פי
מומלצים