שתף קטע נבחר

מצנע מתחיל בקרב על "היום שאחרי"

האם עמרם מצנע ויתר על הבחירות? ל-ynet נודע כי יו"ר העבודה קיבל החלטה להמעיט בסיורים במקומות ציבוריים ולהרבות בסיורים בסניפי המפלגה, כדי לגבש בסיס תמיכה נרחב לקרב אחרי הבחירות - בתוך המפלגה

יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, קיבל החלטה אסטרטגית להשקיע במלחמה על מקומו ומעמדו בתוך המפלגה - בניגוד להצהרות הפומביות שלו ושל ראשי העבודה אודות חוסר החשיבות של הסקרים הקשים שהתפרסמו היום (ה').
ל-ynet נודע כי בפורום מצומצם מאוד של מקורבים, החליט מצנע כי הבחירות למעשה "אבודות", ולפיכך יש לשנות כיוון ולהתחיל להכין את הקרקע למלחמת ההישרדות שלו בתוך מפלגת העבודה, מלחמה שתחל כבר בליל הבחירות.
כך, למשל, הוחלט כי במקום להגדיל את כמות הסיורים במקומות ציבוריים, יחל מצנע, כבר בימים הקרובים, לסייר יותר ויותר בסניפי המפלגה ולפגוש פעילים. מצנע ויועציו הקרובים מודעים היטב לכך שליושב ראש המפלגה, שכבש את הלשכה בבית המפלגה בשכונת התקווה בסערה, אין למעשה בסיס תמיכה אמיתי ואיתן בשטח. שלא לדבר על מרכז המפלגה, שנשלט ברובו על ידי תומכי בנימין בן אליעזר ומקורבו, חבר הכנסת וייצמן שירי. לכן, הוחלט כי על מצנע להתחיל לסייר בסניפים, להסביר את עמדותיו, ולנסות לגייס לצידו תומכים ל"יום שאחרי".
האופציות של מצנע ב- 29 בינואר מעטות מאוד. הוא הודיע כבר בפריימריס לראשות העבודה כי אין בכוונתו לשוב ולנהל את עיריית חיפה, ועל ממשלת אחדות בראשות אריאל שרון הוא ויתר בצורה חד משמעית. אי לכך, כל שנותר לו לעשות, הוא להלחם על מעמדו ומקומו בתוך המפלגה.
"אחרי כל מה שעבר, מצנע לא רוצה להיות עוד חבר כנסת מהשורה", אומר גורם בכיר במפלגה. "מצד שני, הוא יודע שזאת הולכת להיות מלחמה קשה, אולי קשה אפילו מהבחירות לראשות הממשלה. לכן, הוא ינסה בימים שנותרו, לצד הקמפיין הכללי, לנסות ולבנות איזשהו מחנה של תומכים, שיעזרו לו להישאר בראשות המפלגה ולהנהיג את האופוזיציה".
מצנע נפגש הבוקר עם שמעון פרס, שאמר לאחר הפגישה כי "הבחירות האמיתיות יחלו ב-29 בינואר", מה שמחזק את ההערכה בקרב בכירי העבודה כי ההמתנה בצמרת היא כעת ליום שאחרי הבחירות.

תגובת מטה מצנע

יועץ התקשורת של יו"ר העבודה, און לוי, אמר בתגובה לידיעה כי "החל מיום שישי יש בכוונתנו להמשיך ולסייר בארץ, לאורכה ולרוחבה, ולא להשאיר אף יישוב שלא נבקר בו. במסגרת הביקורים ביישובים, יבקר מצנע גם בסניפי המפלגה על מנת לעמוד מקרוב אחר התארגנותם לקראת הבחירות. מצנע משוכנע כי למפלגת העבודה סיכוי טוב להרכיב את הממשלה לאחר הבחירות".
לדבריו, "האמירה של מצנע בדבר אי הליכה לממשלת אחדות לאומית חידדה את המסר והבהירה כי האמירות של טומי לפיד ושל ראש הממשלה על הקמת ממשלת אחדות מיד לאחר הבחירות אין בהם דבר מלבד אחיזת עיניים. מדובר בחיזיון שקר שנועד לסנוור את עיני הבוחר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
מצנע. מהלך אסטרטגי
צילום: חיים זיו
בן אליעזר. כיס התנגדות מרכזי?
צילום: רויטרס
מומלצים