שתף קטע נבחר

"הקלף" של העבודה: "נדרוש חקירת ההדלפה על מצנע"

איך מתמודדים עם הנפילה בסקרים? בישיבת מטה הבחירות של המפלגה הבוקר, תצא קריאה ליועץ המשפטי לממשלה לגלות מי עומד מאחורי ההדלפות בעניין הגעת חוקרי המשטרה לעיריית חיפה. בעבודה כועסים על רובינשטיין, אולם צוות הקמפיין החליט שלא לתקוף אותו אישית

בעבודה מנסים להתמודד עם הנפילה בסקרים ועם סערת הרוחות במפלגה. היום (ה') מתכוונים במפלגה לדרוש מהיועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה כדי לגלות מי הדליף לעיתונאים את המידע בעניין הגעת חוקרי המשטרה לעיריית חיפה. החוקרים אספו חומר בעניין החשד שיו"ר העבודה קיבל שוחד מקבלן, ובעבודה חושדים כי המשטרה העבירה לעיתונאים בכוונת זדון, את דבר הגעתם של חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה למקום.
ראש צוות התגובות של העבודה, פרופ' יולי תמיר, אמרה ל-ynet כי הנושא יידון הבוקר בישיבת מטה הבחירות של המפלגה, ולאחר מכן תצא קריאה ליועץ המשפטי לממשלה לגלות מי המדליפים.
תמיר: "מנהלים נגדנו מלחמה בכלים הכי מלוכלכים. מה שעשו היום למצנע אלה דברים שלא ייעשו. היועץ אמר שלא מנהלים חקירות עד תום הבחירות, ומעניין שהשוטרים נזכרו להגיע לעיריית חיפה לקחת תיקים דווקא שישה ימים לפני הבחירות. כל החקירה הזאת היא קשקוש. אם היא הייתה אמיתית, היא הייתה מתנהלת בסודיות".

שיחה קשה עם רובינשטיין

מצנע ניהל אמש שיחה קשה עם היועץ המשפטי לממשלה, בה דרש ממנו לסיים עד יום ראשון את חקירת הפרשה. מצנע מתח גם ביקורת על ההחלטה להקפיא את החקירות נגד שרון. לדברי מקורבי מצנע, אמר היועץ כי "זה בלתי אפשרי" וכי אינו יכול להבטיח דבר כזה.
מצנע אף הציע לרובינשטיין שהוא יפסיק את כל הפעילויות הפוליטיות שלו, ויגיע לתחנת המשטרה כדי למסור עדות בפרשה. עם זאת, בסביבתו של מצנע אומרים כי ה"יועץ המשפטי גימגם, ולא אמר שום דבר. אנחנו כועסים מאוד על היועץ, לא יכול להיות שחקירות יתנהלו בצורה כזאת".
בסערת הרגשות בה היה נתון אתמול מצנע, אף שקל יו"ר העבודה להציג בפני העיתונאים את החוזים עליהם חתם כששכר את המשרדים מהקבלן בחיפה. "הכל פה חוקי. הכל פה כתוב", אמר למקורביו, שהרגיעו אותו והניאו אותו בסופו של דבר מהצעד.

לתקוף או לא לתקוף את היועץ?

במהלך היום ולאחר פרסום שמה של עורכת הדין המדליפה, התלבטו במפלגת העבודה האם לצאת במתקפה חזיתית נגד היועץ המשפטי לממשלה. עד כה נמנעה העבודה מלתקוף את היועץ, "כדי לא לפגוע בשלטון החוק ובכבודו של היועץ". בסופו של דבר, לאחר התייעצויות רבות, הוחלט שלא לתקוף את רובינשטיין אישית, ובמפלגת העבודה שלחו ל"ביפרים" של העיתונאים רק כמה הודעות "מעודנות" בשמם של תמיר ויו"ר מטה הבחירות, חבר הכנסת אופיר פינס.

שירי: "זה ייגמר ב-18 מנדטים"

אלא שחבר הכנסת שירי וייצמן לא מרוצה מהתנהלות מפלגתו, ויצא הלילה במתקפה חזיתית נגד היועץ, וגם נגד מפלגתו. "אני רק יכול להצטער שכולם שותקים", הוא אומר ל-ynet. "הפרקליטות נגועה, כפי שאמרתי גם בעבר, בפוליטיקה. אם היועץ המשפטי, לאחר שקיבל את ההחלטה לעכב את כל החקירות, כולל החקירות של ראש הממשלה ובניו, מאפשר למשטרה, ארבעה ימים לפני הבחירות, להתעסק בחקירות שקשורות ליושב ראש העבודה, הדבר מוכיח שכל המדינה, כולל היועץ והמשטרה, היא פוליטיקה אחת גדולה. לצערי הרגשתי את הדבר בכל הקשור לעמותות ברק".
בהתייחס לחקירה שהובילה לגילוי המדליפה מהפרקליטות, אמר שירי: "במדינה שמביאים עיתונאי לחקירה, אני מציע לכל אזרח להיות מוטרד. מה שקורה כאן, בחסות היועץ המשפטי, דומה למשטרים אפלים. אפילו ברומניה הדבר הזה לא היה עובר בשקט".
שירי התייחס גם לסקרים החדשים המנבאים ירידה נוספת בכוחה של מפלגתו ואומר כי "זה ייגמר ב- 18 מנדטים. הבעיה הגדולה של מפלגת העבודה כעת היא לשרוד". שירי רמז שוב כי הוא מצפה ממצנע לפרוש ולאפשר לשמעון פרס להוביל את המפלגה בבחירות. "רק בן אדם אחד צריך לקבל החלטות", הוא אמר, "אם הוא לא מקבל אותן, הוא יצטרך לשאת בתוצאות. אם אנחנו לא מצליחים להעביר את המסרים הצודקים שלנו, אז יש לנו בעיה קשה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מצנע. סערת רגשות
צילום: איי פי
צילום: צביקה טישלר
שירי. "זה ייגמר ב-18 מנדטים"
צילום: צביקה טישלר
מומלצים