שתף קטע נבחר

"אני כבר לא יכול לחכות", כתב רמון לרעייתו

האסטרונאוט הישראלי כתב לבני משפחתו כי "למרות שהכל כאן מדהים, אינני יכול לחכות עד שניפגש". הזכרון האחרון

"למרות שהכל כאן מדהים, אינני יכול לחכות עוד עד שאראה אתכם. חיבוק גדול לך ונשיקות לילדים" - כך כתב אתמול (ו') רמון בהודעת הדואר האלקטרוני היומית ששלח לאשתו רונה, יממה לפני האסון הנורא בשמיים.
שלשום בערב ערכו כל שבעת חברי הצוות ראיון ארוך עם התקשורת, בשידור ישיר מן המעבורת. על הקיר מאחוריהם נתגלו דגלי ארצות הברית וישראל, והאסטרונאוטים סיפרו מה היה הרגע המרגש ביותר עבור כל אחד מהם במהלך טיסת החלל.
"היו לי שני רגעים של התרגשות גדולה", ענה רמון. "האחד – כאשר טסנו מעל ירושלים, זה היה נהדר. מן החלל נראתה ישראל כמו שהיא, קטנה מאוד ויפה מאוד. השקט ששורר כאן בחלל רק הגביר את העוצמה הזו, ואני מקווה שיום אחד השקט הזה יגיע מכאן אל המדינה שלי. ורגע ההתרגשות השני הוא הרגע הזה ממש, בשעה שאתה מראיין אותי, האסטרונאוט הישראלי הראשון בחלל, כאשר כאן מאחורי תלוי דגל גדול של המדינה שלי".
"שמעת את תוצאות הבחירות בישראל?" נשאל רמון. "כן, דאגו להעביר אלי את התוצאות", ענה. "אני מאחל הצלחה לראש הממשלה שרון וכל טוב לכל המפלגות. המדינה שלנו, כמו ארה"ב, היא דמוקרטיה. פעם מנצחים ופעם מפסידים".
אחד העיתונאים שאל את רמון אם הצליח לעשות קידוש בחלל ביום שישי. רמון הנבוך השיב: "בחלל מאבדים את מניין הימים". רמון סיפר כי דאג לאכול רק אוכל כשר. "החברים שלי כאן הצטרפו אלי - וביקשו עוד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נאס"א
עבודה סביב השעון. אילן רמון
צילום: נאס"א
צילום: נאס"א
עם השותפים למסע
צילום: נאס"א
מומלצים