שתף קטע נבחר

ש"ס: "רשת הביטחון היא לא כלכלית"

סיעת ש"ס הפכה את ההצבעה על הרפורמה במס להצבעת אי אמון בראש הממשלה, וההצבעה נדחתה ליום שני. כיצד זה מתיישב עם הבטחתה של ש"ס, להעניק רשת ביטחון לראש הממשלה? בש"ס טוענים שהרשת לא נועדה לעניינים כלכליים

מבוכה באוצר: למרות התחייבותה להעניק רשת בטחון לממשלה מנעה ש"ס להעביר בקריאה ראשונה את חוק הרפורמה במס והפכה את ההצבעה בעניין זה להצבעת אי אמון בראש הממשלה.

"רוצים למחוק סעיפים מהרפורמה"

פרק נוסף בתהליך הממושך של יישום הרפורמה במסים נרשם היום (יום ד') במליאת הכנסת.
בתום סבב הנאומים, הודיע יו"ר הכנסת, אברהם בורג, על הצבעה בקריאה ראשונה. חברי הכנסת חזרו למקומותיהם, ואז ביקש יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ, את רשות הדיבור וטרף את כל הקלפים. "סיעת ש"ס", אמר פרץ, "מבקשת להפוך את ההצבעה על הרפורמה להצבעת אי אמון בראש הממשלה". משמעות הבקשה: ההצבעה נדחית באופן אוטומטי לישיבת הכנסת ביום שני בשבוע הבא.
בש"ס אמרו ל-ynet כי רשת הביטחון ניתנה לממשלה "כרשת ביטחונית ולא כלכלית" והסבירו כי הפכו את ההצבעה להצבעת אי אמון כדי למנוע את העברת החוק, במטרה שעד יום שני יענה שר האוצר לדרישותיה של ש"ס לתיקונים ברפורמה.
דרישת ש"ס היא למחוק סעיפים מתוך הרפורמה, וכן לקבל התחייבות משר האוצר שהכסף שייכנס לקופת המדינה כתוצאה מהעברת החוק, יעבור לפרוייקטים שיעסקו בנושאים חברתיים. כמו כן דורשים בש"ס שהרפורמה תכלול הקלות לעובדים ששכרם אינו עובר את סף המס.
לדברי אנשי ש"ס, במגעים מוקדמים שניהלה ש"ס עם שר האוצר הצליחה התנועה להוריד מחוק הרפורמה סעיפים שעסקו בנושאי מס המתנות, מס הירושה וחצי נקודת זיכוי לאשה עובדת. בש"ס האשימו את שר האוצר בייגה שוחט כי הוא מתכוון לממן את הרפורמה על ידי קיצוצים בהוצאות הממשלה שיפגעו בשכבות החלשות.
השר שוחט ביקר בחריפות את ש"ס על שמנעה את ההצבעה על חוק הרפורמה במס.
כל יום שעובר ללא אישור הרפורמה, גורם לשר האוצר להכניס שינויים נוספים בהצעה המקורית. אתמול הודיע שוחט כי בלחץ מפלגות העולים, הוא החליט להעלות את תקרת הפטור ממס למשכירי דירות ולהכניס שינויים גם בפרק המיסוי הבינלאומי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
רשת ביטחון? ח"כ יאיר פרץ
אתר הכנסת
ארכיון ידיעות אחרונות
מבוכה. ח"כ אברהם שוחט
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים