שתף קטע נבחר

הליכוד יזמין את המפלגות לדיון על תוכנית חירום מדינית-כלכלית

ההערכה היא שתוכנית החירום נועדה למעשה לפתוח ערוץ הידברות בין הליכוד לעבודה, במטרה לאלצה להיכנס לממשלת האחדות

הליכוד הודיע היום (ב') על הקמת צוות המשא ומתן הקואליציוני. אורי שני, מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר יעמוד בראש הצוות ולצידו יסייעו מזכיר הממשלה לשעבר וחבר בכנסת הקרובה, גדעון סער, מזכיר הממשלה המיועד, עו"ד ישראל מימון והיועץ האסטרטגי, אייל ארד. הצוות יפנה בימים הקרובים לכל המפלגות הציוניות ויבקש לפתוח עימן בהידברות על גיבוש תוכנית חירום מדינית-כלכלית.
"המטרה היא להגיע לתוכנית כלכלית ומדינית משותפת", אמרו היום בכירים בליכוד, "מי מהמפלגות שתרצה תוכל להשאר בחוץ, אבל כשמפלגת העבודה אומרת שהיא תתמוך בנו מבחוץ, היינו רוצים לדעת בדיוק במה היא מתכוונת לתמוך".

מלכודת לעבודה

לא בכדי התייחס הבכיר בדבריו למפלגת העבודה. נראה כי המטרה העיקרית מאחורי היוזמה אינה אלא דרך מקורית כדי להביא את מפלגת העבודה אל שולחן הדיונים, ולפתוח עימה ערוץ הידברות.
עמדתה הרשמית של העבודה כרגע היא סירוב מוחלט ללכת עם הליכוד לממשלת אחדות לאומית. דיונים על נושאים מדיניים וכלכליים, שהם למעשה בליבה של המחלוקת שבין שתי המפלגות, תכניס את העבודה למילכוד: מחד היא תובך אם תסרב לקיים דיון על "תוכנית חירום מדינית כלכלית"; מאידך היא תיקלע למלכודת אם תגיע להסכמות כלשהן עם הליכוד בנושאים אלה. אם אכן יושגו הסכמות שכאלה, מה היה הטעם בסירוב ללכת לאחדות?
בליכוד מעונינים להכניס את מפלגת העבודה למשא ומתן מכל סוג שהוא. משא ומתן כזה יזין את הויכוח הפנימי בתוך העבודה בין מי שמעוניינים להיכנס לקואליציה לבין אלה שמתנגדים לכך.
הפנייה למפלגות והדיונים בנושא יחלו רק לאחר שהנשיא יטיל על שרון את מלאכת הרכבת הממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
אורי שני. תוכנית חירום
צילום: גלי תיבון
מומלצים