שתף קטע נבחר

היום: המיזוג בין הליכוד לישראל בעלייה

שרון ושרנסקי יחתמו על ההסכם בצהריים בלשכת רה"מ. המשמעות: סיעת הליכוד צומחת ל-40 מנדטים. בישראל בעלייה רומזים: לשרנסקי הובטח תיק בממשלה

ראש הממשלה, אריאל שרון, ויו"ר ישראל בעלייה, נתן שרנסקי, יחתמו היום (ה') בצהריים על הסכם למיזוג בין שתי המפלגות. בכך, למעשה, גדלה סיעת הליכוד ל-40 מושבים בכנסת הבאה - שליש מחברי הבית.
אמש נפגשו צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות, ונמסר על "התקדמות ניכרת" שהושגה. גורמים בכירים בישראל בעלייה אמרו הלילה ל-ynet כי על-פי ההסכם המתגבש, יישמר שמה של מפלגת העולים, מוסדותיה ומנגנונה. עוד הוסיפו הגורמים, כי שרנסקי "קיבל את מה שביקש" - בכך רמזו כי יכהן כשר בממשלת שרון.
אתמול כינס ראש הממשלה אריאל שרון, לראשונה מאז הבחירות, את חברי סיעת הליכוד שנבחרו לכנסת ה-16. הישיבה החגיגית התקיימה בלשכת ראש הממשלה בירושלים ובסיומה אמרה השרה ציפי ליבני כי ראש הממשלה עידכן לגבי פגישותיו עם לפיד ומצנע וחזר על החשיבות של ממשלת אחדות. שרון הבהיר כי הממשלה שתוקם תתבסס על קווי היסוד של הממשלה הקודמת וכי הוא לא פוסל אף מפלגה, אמרה ליבני.

בשינוי מקווים שהעבודה "תתפכח"

לאחר שבוע של התייעצויות, צפוי נשיא המדינה משה קצב להכריז ביום ראשון הקרוב כי החליט להטיל על שרון את מלאכת הרכבת הממשלה. לפני כן יפגוש קצב את יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, וגם את יו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד. הנשיא צפוי לנסות ולשכנע את מצנע בחשיבותה של ממשלת אחדות. "המכנה המשותף רחב יותר מחילוקי הדעות", ידגיש בפניו קצב.
במהלך השבוע התייעץ כאמור הנשיא עם חברי הסיעות. נציג שינוי, מודי זנדברג, הביע תקווה שמפלגת העבודה תתרצה ותצטרף לממשלת אחדות. "העבודה חייבת לצאת מההלם שלאחר התבוסה ולהתפכח", הוא אמר.
נציגי ש"ס הגיעו מתוחים לבית הנשיא. "אנחנו מבקשים מהנשיא להוקיע את ההסתה של שינוי נגד המזרחים", אמר הנציג, השר שלמה בניזרי. יהדות התורה הקימה חזית אחת עם ש"ס והודיעה: "לא נשב בקואליציה עם שינוי ללא ש"ס", אמר הנציג ח"כ משה גפני.
הנשיא קצב גם מתח ביקורת על שינוי ותקף את ה"החרמות והפסילות במערכת הפוליטית". השר אפי איתם (המפד"ל) מיהר להצטרף לביקורת והודיע כי מפלגתו תפשר בין הצדדים. "במקרה זה אנו מייצגים את המרכז של המפה הפוליטית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מכנס את החברים. שרון
צילום: איי פי
צילום: מיכאל קרמר
"קיבל את מה שביקש". שרנסקי
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים