שתף קטע נבחר

"האחדות עם העבודה חשובה יותר מתיק הביטחון"

כך אמר יו"ר המו"מ הקואליציוני של הליכוד, אורי שני, לקראת תחילת השיחות עם הסיעות השונות. גורמים בליכוד: "דברי שני - פתיונות למפלגת העבודה". היום יטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על שרון

הנשיא משה קצב ייפגש אחר הצהריים (יום א') עם אריאל שרון ויטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה. מייד אחר כך יזמין צוות המשא ומתן של הליכוד את נציגי המפלגות לדון בהצטרפות לממשלתו.
בשבוע האחרון עסק קצב בניסיונות לשכנע את יו"ר מפלגת העבודה להצטרף לממשלת שרון, ככל הנראה ללא הצלחה. מייד לאחר מכן יזומנו העבודה, שינוי וש"ס להיפגש עם צוות המו"מ, ואחריהן שאר הסיעות על פי גודלן. השיחות המקדימות יימשכו יומיים, במהלכן תישאל כל סיעה האם בכוונתה להצטרף לממשלה, מהם קווי היסוד המדיניים והכלכליים שהיא תסכים לחתום עליהם, ומהם התיקים שהיא מבקשת לעצמה.
יו"ר צוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד, אורי שני, אמר בסוף השבוע, כי האחדות עם מפלגת העבודה חשובה אף יותר מתיק הביטחון שהבטיח ראש הממשלה למופז. בתשובה לשאלה האם כל התיקים פתוחים למשא ומתן, ענה שני: "אני שב ואומר: אין שום דבר שחשוב יותר מהאחדות". שני הדגיש כי "לקראת המלחמה שבפתח והמצב הכלכלי הקשה - יש מקום לשילוב כוחות עם העבודה, שישדר עוצמה כלפי העולם".

ההערכה: המו"מ יארך זמן

בליכוד מעריכים שהמשא ומתן הקואליציוני יארך לפחות שני שליש מן התקופה שעומדת לרשות ראש הממשלה שרון. גורמים בליכוד אומרים הבוקר שהתמונה תתבהר רק לאחר פרוץ המלחמה בעיראק, משום שאז ייווצר מצב חירום שעשוי לטרוף את הקלפים ולשנות את התמונה, גם לגבי שינוי וגם לגבי מפלגת העבודה.
הגורמים מעריכים שההצהרות המעורפלות שזורק אורי שני לחלל האוויר בדבר נכונות עקרונית של הליכוד להעמיד לרשות מפלגת העבודה את תיק הביטחון הם פיתיונות בלבד שמטרתם להדגיש את "סרבנותה" של מפלגת העבודה.
בתוך כך, התכנסו הבוקר חברי סיעת המפד"ל לקראת תחילת המשא ומתן עם הליכוד להרכבת ממשלה. בתום הפגישה הודיעו במפד"ל כי הם דוחים את הפרסומים כאילו הושג הסכם בינם לבין שינוי וטוענים כי "לא התקיימו כלל מגעים עם מפלגתו של טומי לפיד".

בהכנת הידיעה השתתפה נחמה דואק ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
שני. ראש צוות המו"מ
צילום: גלי תיבון
צילום: רויטרס
שרון. ירכיב ממשלה
צילום: רויטרס
מומלצים