שתף קטע נבחר

שרון: "מי שאומר לא לאחדות מועל ברצון הציבור"

קיבל רשמית מנשיא המדינה את משימת הרכבתה של הממשלה החדשה. המגעים הקואליציונים הרשמיים יחלו מחר

נשיא המדינה משה קצב הטיל אחר הצהריים (יום א') על ראש הממשלה אריאל שרון את הרכבת הממשלה הבאה לאחר ש-87 חברי כנסת המליצו עליו.
שרון אמר בנאומו במשכן כי "מי שאומר לא לאחדות לאומית מועל ברצון הציבור בישראל. הממשלה החדשה חייבת לפעול מיד ולשנות את סדר היום הלאומי. להציג רפורמות במשק העבודה וההון, להפריט חברות ממשלתיות הסיוע האמריקני המיוחל יכול להיות המנוף ליציאה מהמשבר - אם נדע להפנות את המשאבים התקציבים לצמיחה ולתשתיות ולא לריצוי דרישות סחטניות, ליצירת מקומות עבודה ולא לחלוקת תמיכות נוספות.
מי שרוצה להיות חלק מהתוויית דרכה המדינית של ישראל חייב להצטרף. מי שרוצה שלום חייב להיכנס לממשלה או לשאת באחריות. תוצאות המערכה בעיראק עשויות לסמן הזדמנות גדולה. ניצחון הטרור, עשיית שלום, הוצאת המשק הישראלי מהמיתון, אלה הם משימות הממשלה החדשה".
הנשיא עדיין לא אמר נואש מניסיונותיו להשפיע על הקמת ממשלת אחדות ואמר לראש הממשלה כי "יש כמיהה בעם לממשלת אחדות לתקופה בה נמשך הטרור הפלסטיני. כאשר יתחדש המשא ומתן המדיני בוודאי תעשה כל מפלגה את שיקוליה הפוליטיים אולם כעת הכל צריכים לראות באחדות ערך". לראש הממשלה אריאל שרון עומדים על פי חוק 28 יום עם אפשרות הארכה של 14 יום נוספים להקמת הממשלה. המגעים הקואליציונים הרשמיים יחלו מחר.

מצנע: אין בסיס

יושב ראש העבודה, עמרם מצנע, שב ודחה היום את קריאת שרון. במכתב ששיגר אליו הצהיר: "גם אם כובד השעה אינו נעלם מעיני, וגם אם אני מודע למבחנים שמדינת ישראל צריכה לעמוד בהם בתקופה הנראית לעין, לצערי עדיין איני מוצא שנוצר הבסיס המאפשר - שלא לומר, מצדיק - את הצטרפותנו לממשלה. שכן, לא הצגת בפני ולו בדל של עמדה אשר עשויה לשמש תשתית לקווי יסוד משותפים, ועל כן אין טעם ענייני כי מפלגת העבודה תהווה חלק מממשלתך.".
זאת ועוד", הוסיף מצנע, "אני מוצא טעם לפגם בהפעלת הלחצים על אישים בהנהגת מפלגת העבודה, חבריה ותומכיה ויש בכך משום התערבות בוטה בהחלטות מפלגה אחרת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
רוצה אחדות. שרון
צילום: איי פי
מומלצים