שתף קטע נבחר

הקרב נמשך: תומכי מצנע ידרשו מרמון לעמוד בראשות הסיעה

מצנע משיב אש: תומכיו מגייסים את חברי הסיעה לתמיכה במועמדותו של חיים רמון, שמעוניין להימנע מהתמודדות פומבית מול המועמדת של בן אליעזר, דליה איציק

מתחמם הקרב בין יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, ויריבו מבית, בנימין בן אליעזר. היום (א') נודע כי בכירים במפלגת העבודה המקורבים למצנע, בראשות פרופ' יולי תמיר וחבר הכנסת אברהם (בייגה) שוחט, החלו ביומיים האחרונים, בידיעתו ובאישורו של מצנע, בגיבוש קבוצת חברי סיעה שתפנה כבר בימים הקרובים לחבר הכנסת חיים רמון ותדרוש ממנו לעמוד בראש הסיעה בכנסת. עד כה הביעו חברי הכנסת אברהם בורג ומתן וילנאי את תמיכתם בדרישה.
רמון נמנע בשבוע שעבר מהודעה פומבית בדבר כוונתו להתמודד על ראשות הסיעה, בשל התמודדותה של חברת הכנסת דליה איציק, הנתמכת על ידי בן אליעזר.
מקורביו של רמון אמרו בימים האחרונים כי הוא יהיה מוכן להציג את מועמדותו רק אם יתמוך בו מצנע "בצורה משמעותית", ויצליח לגבש קבוצה של לפחות עשרה חברי סיעה שיתמכו בו ויקראו לו לעמוד בראש הסיעה. במצב כזה, תימנע התמודדות של ממש בין רמון ובין איציק.
"אנחנו חושבים שיש קונצנזוס במפלגת העבודה שרמון הוא הטוב ביותר לעמוד בראש הסיעה", אמרה פרופ' תמיר. "אנחנו רוצים למנוע ממנו את ההתמודדות, ולכן אנחנו מגבשים את הרשימה". תמיר ציינה עוד כי "אנחנו מאמינים שנצליח לגבש רשימה של יותר ממחצית חברי הסיעה, מה שיבטיח את בחירתו הוודאית של רמון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
יש קונצנזוס. תמיר
צילום: חיים זיו
צילום איי פי
למנוע התמודדות. רמון
צילום איי פי
צילום דודו פריד
המועמדת של בן אליעזר. איציק
צילום דודו פריד
מומלצים