שתף קטע נבחר

בעבודה חוששים מפשיטת רגל; נשקלת חזרה לרחוב הירקון

במפלגה דנים כיצד להקטין את החובות העצומים, המסתכמים ב-130 מיליון שקל. נשקל מעבר מבית המפלגה בשכונת התקווה לרחוב הירקון 110

במפלגת העבודה שוקלים לנטוש את בית המפלגה בשכונת התקווה ולחזור לבניין הישן של המפלגה ברחוב הירקון 110. זאת, בשל חובות עתק המסתכמים ביותר מ-130 מיליון שקל.
אתמול (ב') נערך בלשכתו של יו"ר המפלגה, עמרם מצנע, דיון חירום כלכלי בהשתתפות בכירים במפלגה, ביניהם אופיר פינס ואברהם (בייגה) שוחט. המשתתפים בדיון הביעו חשש מפשיטת רגל כלכלית של המפלגה ובחנו דרכים כיצד להקטין את החובות, הגדלים מדי יום בשל תשלום קנסות על עמותות ברק וכן בשל החזרת חובות רבים שהצטברו במפלגה.
בין האפשרויות שהועלו, גם חזרה אל הבניין הישן של המפלגה ברחוב הירקון, שעומד נטוש כבר כמה שנים. המפלגה אינה מצליחה למכור את הנכס ונאלצת לשלם עליו ארנונה גבוהה מאוד המסתכמת במאות אלפי שקלים בשנה.
אפשרות נוספת שנבחנת היא מעבר לבית ברל בכפר סבא, שם מחזיקה המפלגה בבניין ובמתחם גדול או מכירתו של נכס זה. כמו כן נבחנו דרכים כיצד למכור נכסים שיש בידי המפלגה ברחבי הארץ.
יצויין כי המעבר משכונת התקווה יכול להוות בעיה שכן המפלגה חתמה על חוזה בן שבע שנים והיא שוכנת במקום רק שנתיים וחצי.
בעבודה מדברים על גל פיטורים הצפוי במטה המפלגה. כיום עובדים במטה המפלגה כ-40 איש ורבים הביעו חשש ממשי כי בתקופה הקרובה יאבדו את מקום עבודתם.
לאחרונה מכרה המפלגה נכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים. סכום כסף זה היה אמור לכסות על כמחצית מן החובות שצברה המפלגה בבחירות ב-2001, שעמדו בסך כ-120 מיליון שקלים. וכאילו שאין לראשי מפלגה די דאגות, הירידה במספר המנדטים שקיבלה המפלגה הביאה להפחתה בסכום הכסף שמעבירה המדינה למפלגות בתום הבחירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
מצנע. דיונים במפלגה
צילום: אלעד גרשגורן
ארכיון ידיעות אחרונות
פינס. מודאג מהחובות
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים