שתף קטע נבחר

קטאר נכנעה ללחץ הערבי וניתקה יחסיה עם ישראל

לאחר לחץ ערבי שכלל איומי החרמה, הודיעה קטאר כי היא מנתקת את יחסיה עם ישראל וסוגרת את נציגותה המסחרית בתל-אביב ואת נציגות ישראל בדוחא

נסיכות קטאר שבמפרץ נכנעה ללחצים הערביים והאיסלאמיים, והחליטה לנתק את יחסיה עם ישראל. קטאר הודיעה אמש (יום ה') כי תסגור את נציגותה המסחרית בתל אביב, ואת הנציגות הישראלית בדוחא. "הצעד ננקט עקב פניות מצד מנהיגי מדינות החברות בארגון, נוכח הנסיבות הקשות באיזור, ולאור ההסלמה בתוקפנות הישראלית בשטחים הכבושים", נאמר בהודעה מטעם דובר רשמי בדוחא.
ממשרד החוץ נמסר אמש כי עד כה לא נתקבלה הודעה רשמית מקטאר על ניתוק היחסים.
בכך מצטרפת קטאר לעומאן, תוניסיה ומרוקו, שהודיעו על ניתוק יחסיהן עם ישראל לאחר הפסגה הערבית בקהיר בחודש שעבר, וכעת נותרה רק מאוריטניה, המסרבת לנתק את היחסים עם ישראל.

ישיבת שרי החוץ הערביים בקטאר

אתמול (יום ה') הייתה אמורה להיפתח בקטאר ישיבת שרי החוץ של ארגון ועידת המדינות המוסלמיות, לקראת הפסגה של ראשי המדינות שאמורה להתקיים בשבת. קטאר קיבלה מאיראן את תפקיד היו"ר התורן של הארגון.
בימים האחרונים הודיעו לוב, סעודיה, עיראק ואיראן שהן מחרימות את הפסגה בשל קשרי קטאר עם ישראל. איראן אף דרשה להמשיך בתפקיד היו"ר עד לקביעת היו"ר החדש של הארגון, וזאת בשל יחסי קטאר ישראל.
גם לבנון, סוריה ותימן הודיעו שהן מתלבטות אם להשתתף בפסגה מאותה הסיבה. לפני כן הודיעה בחריין, כי לא תגיע לפסגה בגלל סכסוך הגבול שלה עם קטאר.
מנהיג לוב, מועמר קדאפי, ונשיא איראן, מוחמד חתאמי, קראו למנהיגים המוסלמים שלא להגיע לדוחא בשל התעקשות קטאר לשמור על היחסים עם ישראל.
הקטארים חששו מגל נוסף של החרמות שצפוי היה להתקבל בפסגה, ולכן, הודיע משרד החוץ הקטארי, כי קטאר מנתקת את יחסיה עם ישראל כחלק מהחלטות הפסגה הערבית שהמליצה למדינות המקיימות יחסים עם ישראל לבחון את האפשרות לנתק יחסים אלו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קטאר. פחדו ונכנעו ללחץ הערבי
צילום: איי פי
חתאמי. להחרים את קטאר אם לא תנתק היחסים עם ישראל
צילום: איי פי
צילום איי אף פי
נציגות ישראל הסגורה במרוקו
צילום איי אף פי
מומלצים