שתף קטע נבחר

המפד"ל והליכוד: פגישה לילית בלי התקדמות

גורמים במפלגה ל-ynet: ייתכן שנצטרך להסתגל לכך שלא נקבל את תיק החינוך, צריך לחשוב על אלטרנטיבות. עם זאת, בשיחות עם הליכוד המשיכו במפד"ל לדרוש את התיק

פגישה לילית ללא תוצאות בין נציגי הליכוד והמפד"ל: הלילה (יום ה') נועד ראש צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד, אורי שני, עם בכירי המפד"ל אפי איתם ושאול יהלום, בניסיון נוסף לפרוץ את המבוי הסתום סביב נושא תיק החינוך.
אנשי המפד"ל שהגיעו הלילה לכפר המכביה לא קיבלו לדבריהם תשובות מספקות משני, והפגישה הופסקה בסביבות 3 לפנות בוקר תוך חוסר הסכמה. במקביל, בוטלה פגישה שנועדה להתקיים בצהריים בין חברי צוות המו"מ של המפד"ל והליכוד.
במפד"ל הולכים ומשלימים עם הרעיון שתיק החינוך לא יימסר לידיהם. "אנחנו מתחילים להבין שהליכוד מתכוון ברצינות לשמור את תיק החינוך אצלו ולא לתת אותו לנו", אמרו ל-ynet גורמים בכירים במפד"ל. "עדיין לא ויתרנו על התיק הזה אבל התחלנו לחשוב על אלטרנטיבות אחרות שיאפשרו לנו להיות בממשלה", אמרו.
במפד"ל אומרים כי "הדעות בעניין תיק החינוך חלוקות, שכן חלק מהחברים מבינים שהתיק הזה הוא 'אמביציה אישית' של ח"כ זבולון אורלב, ראש צוות המו"מ של המפד"ל".
עם זאת, בשיחות עם הליכוד הציגו אנשי המפד"ל חזית אחידה ודרשו את תיק החינוך לסיעה. "אם בסופו של דבר יתר הנושאים שעומדים על הפרק יסתדרו ותהיה הסכמה להצטרף לממשלה, ורק תיק החינוך יהווה את הבעיה - קיים סיכוי גבוה שנסכים להצטרף. אנחנו לא מתכוונים לפספס הזדמנות אפשרית לשבת בממשלה, להשפיע על מהלכים ותהליכים ולהוביל ליישום האג'נדה שלנו בגלל תיק החינוך", ציינו הגורמים.
לדבריהם, במפלגה בוחנים כעת אפשרות קבלת שני תיקים אחרים. "בכל מקרה", אומרים במפד"ל, "אנחנו מתכוונים לדרוש את ראשות ועדת חוקה".
במקביל צפויה הערב פגישה בין יו"ר העבודה עמרם מצנע ליו"ר שינוי יוסף (טומי) לפיד, וכן פגישה נוספת בין לפיד ליו"ר המפד"ל איתם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. אין הסכמה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: גלי תיבון
שני. לא רצה לתת
צילום: גלי תיבון
מומלצים