שתף קטע נבחר

שרון ומצנע סיכמו להיפגש פעם נוספת

מקורבי מצנע: "נאמרו דברים שיכולים לסייע לכניסת העבודה לקואליציה, אולם זה לא המצב כרגע". ח"כ פינס, שנכח בפגישה: "לא התקיים משא ומתן". במקביל, דיווח וייצמן שירי, מקורבו של בן אליעזר, על הבנות אליהם הגיע עם הליכוד. מקורבי מצנע: סיכומי שירי לא מחייבים אותנו

גורמים במערכת הפוליטית אמרו כי פגישתם אמש (יום ב') של ראש הממשלה, אריאל שרון, ויו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, הסתיימה ללא תוצאות ממשיות. הפגישה ארכה כשעה וחצי, והשניים סיכמו להיפגש פעם נוספת. גורמים בליכוד אמרו אמש כי להערכתם, הרכב הממשלה הקרובה יסתמן כבר באמצע השבוע הבא.
מקורבי מצנע אמרו ל-ynet לאחר הפגישה עם שרון, כי "היו דברים שנאמרו שיכולים לסייע בכניסת מפלגת העבודה לקואליציה, אבל זה לא המצב כרגע. מה שאפשר לומר זה שיש מקום לשיחה נוספת, שכן לא מוצו כל הנושאים".
מלשכת ראש הממשלה נמסר כי השניים דנו בעיקר נושאים ביטחוניים, מדיניים וכלכליים. גורמים בלשכת רה"מ אמרו כי "שרון הציג בפגישה את המהלכים המדיניים שנקט בתקופה האחרונה ובהם הפגישות עם הפלסטינים".
ח"כ אופיר פינס, שנכח בדיון, אמר כי לא דובר על נושאים הקשורים למשא ומתן הקואליציוני. "הפגישה הזו לא היתה משא ומתן", הדגיש פינס, "אלא פגישת עדכון. תהיה פגישה אחת נוספת". מקורביו של מצנע אמרו בתום הפגישה כי בפגישה הקרובה שתתקיים בין שני האישים ימשיכו הצדדים לשוחח בהרחבה על הנושאים השונים, שכן בפגישה זו, בשל ריבוי הפרטים, לא הספיקו לסיים את כולם.
מצד מצנע השתתף בפגישה, כאמור, מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ אופיר פינס, ומצד שרון - יו"ר צוות המו"מ של הליכוד, אורי שני, ראש לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס, ומנהל לשכתו לשעבר, אורי שני.

שירי: הגעתי להבנות עם הליכוד

בתוך כך נודע אמש כי בימים האחרונים נפגשו נציגי ראש הממשלה, אורי שני ועומרי שרון, עם מקורבו של ח"כ בן אליעזר, ויצמן שירי, וסיכמו על שורה של הבנות. לדברי שירי, הציג בפני בכירי הליכוד תוכנית, שאמורה להקל על כניסת העבודה לממשלת אחדות.
על פי שירי, הגיע לסיכום עם שני, הכולל קבלת "מתווה בוש", פינוי מאחזים בלתי-חוקיים, הקמת גדר הפרדה מהצפון עד הדרום, העלאת אחוז החסימה ל-4 אחוזים, ייצוג שווה במטבחון של העבודה והליכוד, ביטול כל הטבות המס ביש"ע וכן במגזרים נוספים, שוויון בין כל מגזרי האוכלוסייה וחלוקת תיקים ממשלתיים על פי מפתח של אחד לארבעה. שירי עידכן בסיכומים שהציג את מזכ"ל העבודה פינס, את בן-אליעזר ואת עוזרו של מצנע, קובי בלה.
"רציתי לראות עד לאן מוכן שרון ללכת", אמר שירי ל-ynet. "כל מה שיש בנייר זה, יש לגביו הבנה בליכוד". פינס שלל את חשיבות ההבנות, ואמר בתגובה: "שירי הוא אדם עצמאי, שיכול להפגש עם מי שהוא רוצה". בסביבתו של מצנע הדגישו כי הסיכומים שהשיג שירי עם נציגי הליכוד הם לא על דעת עמרם מצנע ואינם מחייבים אותו, והדגישו כי בפגישה עם ראש הממשלה אמש ההבנות האלה לא הוצגו כלל.

שרון נפגש עם בכיר הרשות

לפני הישיבה הודלף, כי שרון נפגש בימים האחרונים עם סלאם פיאד, הממונה על הכספים ברשות הפלסטינית. מדובר בפגישה שנייה של שרון עם בכירים ברשות הפלסטינית במסגרת הניסיון ליצור הידברות מחודשת בנושא הפסקת אש.
גורמים במערכת הפוליטית אמרו ל-ynet כי עיתוי הדלפת הידיעה על פגישת ראש הממשלה עם שר האוצר הפלסטיני אינו מקרי. לדבריהם, ההדלפה בעיתוי הזה, באה במטרה להפעיל לחץ על מפלגת העבודה להצטרף לקואליציה. "שרון מעוניין להמחיש את רצינות כוונותיו בתחום המדיני, כדי לסייע בסלילת דרכה של מפלגת העבודה אל הקואליציה", אמרו הגורמים והוסיפו: "מפלגת העבודה טוענת שאין תהליך מדיני וששרון לא מציע שום דבר, בעוד שהוא מקדם את המגעים להפסקת אש, כפי שהבטיח לפני הבחירות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. נפגש עם בכיר הרשות
צילום: איי פי
צילום: מיכאל קרמר
מצנע. "העמדות ידועות"
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים