שתף קטע נבחר

ערוץ 7 מציג: כך נראית מורשת רבין

בשידור מיוחד, בו המלל הוקדש לזכרו של יצחק רבין ז"ל והשירים לזכרה של רחל אימנו, סקר השדר אדיר זיק את מורשת רבין לפי ראות עיניו וטען שמורשת רבין היא למעשה שיתוף פעולה עם ערפאת נגד הימין

ערוץ 7, תחנת הרדיו של ציבור המתנחלים, שידר הבוקר שידור מיוחד של השדר אדיר זיק, לרגל יום השנה החמישי להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. השירים בתכנית הוקדשו לרחל אימנו, שלפי המסורת היום הוא יום פטירתה והמלל הוקדש ל"מורשת רבין" על-פי אדיר זיק.
במהלך השידור תקף אדיר זיק את מורשת רבין ובין היתר הגדיר אותה: "שיתוף פעולה עם ערפאת נגד הימין". זיק פתח את השידור באזכור הציווי המקראי "לא תרצח" ואמר כי "אם אכן יגאל עמיר רצח את יצחק רבין, שישב בכלא וירצה את העונש שהטילו עליו".
בהמשך סקר זיק את ההיסטוריה האישית של רבין. על תקופת שירותו בפלמ"ח אמר: "הפלמ"ח באמת תקופה גדולה, אבל אי אפשר להתעלם ממה שכתוב בספר 'תיק רבין – איך תפח המיתוס' של אורי מילשטיין, הספר מנפץ את כל המיתוס של גבורתו של רבין בתוך הפלמ"ח".
זיק הזכיר את חלקו של רבין בירי על ספינת הנשק של האצ"ל, 'אלטלנה': "אי אפשר להתעלם מהעובדה שרבין היה האיש שנתן פקודה לתותח הקדוש, יש כאלה שמאשימים אותו אישית ברציחתם של 17 איש" אמר.
בהקשר לחלקו של רבין בשחרור ירושלים ותפקודו כרמטכ"ל מלחמת ששת הימים, הזכיר זיק את "ההתמוטטות שלו ביום פתיחת מלחמת ששת הימים" ואף את העובדה ש"הנאום הגדול שלו מהר הצופים לאחר שחרור ירושלים לא נכתב על ידו".
בהקשר האקטואלי של איסור התפילה היום בקבר רחל, אמר זיק: "עם המורשה היהודית העמוקה שהייתה לו ויתר בכלל על קבר רחל. אלפי יהודים רוצים להגיע לקבר רחל ולהתפלל שם ולא יכולים – זה מורשת רבין".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
יצחק רבין. המורשת לפי הימין
זום 77
מומלצים